Sparingowo: Zagłębie Sosnowiec przegrało z II-ligowcem

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/Jacek Bednarczyk
PAP/Jacek Bednarczyk

W meczu kontrolnym Zagłębie Sosnowiec zmierzyło się z Rozwojem Katowice. Obie drużyny testowały zawodników, a sparing zakończył się wygraną Ślązaków 3:2.

W tym artykule dowiesz się o:

W środę (10 sierpnia) sosnowiczanie rozegrali spotkanie z II-ligowym Rozwojem Katowice. Pierwotnie mecz miał odbyć się na boisku treningowym Kompleksu Piłkarskiego przy ul. Kresowej 1, lecz z powodu obfitych opadów deszczu został przeniesiony do Sosnowca-Niwki na stadion AKS-u Niwka.

Dzień wcześniej, we wtorek 9 sierpnia, Zagłębie rywalizowało w 1/16 finału Pucharu Polski z Wisłą Kraków (porażka po dogrywce). Podczas środowego sparingu szansę dostali zawodnicy, którzy nie zagrali zbyt wiele w pucharowym pojedynku, a także piłkarze z Akademii Zagłębia.

Po pierwszej połowie sosnowiczanie prowadzili 1:0, a szybko po przerwie podwyższyli na 2:0, gdy Dawid Ryndak wykorzystał rzut karny. W 55. minucie do głosu doszli katowiczanie. Najpierw Wojciecha Fabisiaka pokonał Dawid Domański, a potem dwukrotnie Mateusz Wrzesień. Tym samym Rozwój zwyciężył 3:2.

W trakcie meczu sztab szkoleniowy Zagłębia Sosnowiec sprawdził napastnika, który wcześniej grał we Francji oraz Anglii. Zawodnik rozpoczął testy w poniedziałek, a w Sosnowcu będzie do czwartku. Po spotkaniu z Rozwojem zapadnie decyzja co do jego przyszłości w drużynie.

Zagłębie Sosnowiec - Rozwój Katowice 2:3 (1:0) 1:0 - zawodnik testowany 10' 2:0 - Dawid Ryndak 47' (k.) 2:1 - Dawid Domański 55' 2:2 - Mateusz Wrzesień 64' 2:3 - Mateusz Wrzesień 87'

Zagłębie Sosnowiec: Fabisiak (46' Czaplak) - Klama (65' Kalwasiński), Najemski (65' Błach), Krzykowski (65' Szczepański), Pawlik (46' Michalski) - Cichowicz (46' Ryndak), Bała (46' Stach), Syguła (65' Reder), Mularczyk (46' Baranowski) - zawodnik testowany (46' Janosz), zawodnik testowany (87' Zelek).

Rozwój Katowice: Gocyk - Król, Kopczyk, Jaroszek, Sobotka, Barwiński, zawodnik testowany, zawodnik testowany, zawodnik testowany, Tabiś, Żak. Grali także: Mielnik, Domański, Gałecki, Kowalski, Szatan, Wrzesień, Wróbel.

{"id":"","title":""}