Ligue 1: Grzegorz Krychowiak poza meczową kadrą. Piłkarz trafiony przedmiotem z trybun

Paris Saint Germain wygrało po niezwykle trudnym meczu z Bastią 1:0 . Na boisku nawet na ławce rezerwowych nie pojawił się Grzegorz Krychowiak.

Bartosz Zimkowski
Newspix

Grzegorz Krychowiak przyjechał z Paris Saint-Germain na Korsykę, ale nie pojawił się nawet na ławce rezerwowych. Znalazł się na niej kupiony z Realu Madryt Jese Rodriguez.

Zgodnie z przewidywaniami goście od początku spotkania zaczęli przeważać na boisku, ale grali bez typowej "dziewiątki". Na tej pozycji był ustawiony Hatem Ben Arfa, lecz nie radził sobie tak, jak oczekiwano tego od niego i jako pierwszy w drugiej połowie opuścił boisko.

Pierwsze 45 minut w wykonaniu PSG było kiepskie, a dość powiedzieć, że lepszą okazję stworzyli sobie gospodarze. W 20. minucie Saint-Maximin dośrodkował z prawej strony i na szóstym metrze w świetnej sytuacji znalazł się Enzo Crivelli, ale nieczysto trafił w piłkę i ta przeleciała obok bramki.

W 65. minucie na boisku zameldował się wspomniany Jese Rodriguez i to on uczestniczył w bramkowej akcji nieco kwadrans przed końcem. Angel di Maria prostopadle podał w pole karne, a strzał byłego gracza Realu obronił bramkarz. Do dobitki doszedł jednak Layvin Kurzawa i to on zdobył pierwszego gola w sezonie dla mistrza Francji.

To była jedyna bramka w tym spotkaniu. PSG po trudnym spotkaniu ograło Bastię 1:0.

Trzeba jeszcze wspomnieć o sytuacji z 69. minuty, gdy przy próbie wykonania rzutu rożnego Lucas Moura został trafiony przedmiotem z trybun. Piłkarzowi nic się nie stało, ale mimo to kilku kibiców Bastii skoczyło sobie do gardeł, chcąc zaprzestania rzucania przedmiotów.

Bastia - Paris Saint Germain 0:1 (0:0)
0:1 - Lavyin Kurzawa 74'

Bastia: Jean Louis Leca - Alexander Djiku, Sebastien Squillaci, Mathieu Philippe Peybernes, Florian Marange, Mehdi Mostefa, Yannick Cahuzac, Lassana Coulibaly, Allan Saint-Maximin, Enzo Crivelli (81' Thievy Bifouma), Abdoulayle Diallo Sadio (58' Gael Danic).

PSG: Kevin Trapp - Layvin Kurzawa, Presnel Kimpembe, David Luiz, Serge Aurier, Thiago Motta (75' Marco Verratti), Lucas Moura, Javier Pastore, Hatem Ben Arfa (65' Jese Rodriguez), Adrien Rabiot, Angel di Maria.

Żółte kartki: Yannick Cahuzac, Sebastien Squillaci, Jean Louis Leca (Bastia) oraz Thiago Motta, Blaise Matuidi (PSG).

Sędzia: Frank Schneider.

W tej weekend startuje nowy sezon ligi francuskiej! Krychowiak, Glik, Grosicki i Rybus zagrają w ELEVEN. Oglądaj kanały Eleven i Eleven Sports online na elevensports.pl lub w Cyfrowym Polsacie, nc+ oraz w kablówkach – takich, jak UPC, Vectra, Multimedia, INEA czy TOYA.

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)