El. LE: Kolejny gol Łukasza Teodorczyka, Anderlecht o krok od fazy grupowej

Łukasz Teodorczyk znów błysnął w RSC Anderlechcie. W czwartek Polak zdobył gola w pierwszym meczu IV rundy eliminacyjnej Ligi Europy, a jego zespół wygrał aż 3:0.

Szymon Mierzyński
Newspix / ZUMA
Belgowie mierzyli się na wyjeździe ze Slavią Praga. Wynik otworzył w 50. minucie Idrissa Sylla, dwanaście minut później do siatki trafił "Teo", zaś w 72. minucie trzecią bramkę zdobył Sofiane Hanni.

Po wygranej 3:0 na obiekcie rywala RSC Anderlecht jest już jedną nogą w fazie grupowej Ligi Europy. Rewanż odbędzie za tydzień na Stade Constant Vanden Stock w Brukseli.

Łukasz Teodorczyk zalicza kapitalne wejście do nowego klubu. Przeniósł się do niego latem i już w debiucie popisał się golem i asystą. Miało to miejsce 7 sierpnia w domowym pojedynku ligowym z KV Kortrijk (5:1).

W sumie reprezentant Polski ma na koncie trzy występy w barwach Fiołków, w których dwukrotnie wpisywał się na listę strzelców i dołożył do tego jedno ostatnie podanie.

Slavia Praga - RSC Anderlecht 0:3 (0:0)
0:1 - Idrissa Sylla 50'
0:2 - Łukasz Teodorczyk 62'
0:3 - Sofiane Hanni 72'