Drutex-Bytovia Bytów golem w 89. minucie przerwała passę Miedzi Legnica

Piłkarze Drutex-Bytovii Bytów wygrali 1:0 z Miedzią Legnica. Jedynego gola zdobył w 89. minucie zmiennik Jakub Bąk. Miedź Legnica została pokonana po 15 kolejkach bez porażki.

Materiały prasowe

Przed drużynami na zapleczu Lotto Ekstraklasy maraton meczów. Na jego starcie trenerzy zamieszali w jedenastkach. U gospodarzy choćby zmiana napastnika. Michał Efir zastąpił nieskutecznego Janusza Surdykowskiego, który w poprzednim sezonie walczył o koronę króla strzelców. Nową energię do środka pola legniczan mieli wnieść Adrianowie Cierpka i Łuszkiewicz.

Ostatni byli pierwszymi, bo właśnie Łuszkiewicz oddał premierowe uderzenie. Pomocnik Miedzi nie przymierzył dobrze, więc tylko ostrzegł rywali. Legniczanie atakowali składniej na początku meczu. Efektem tego był strzał Tomasza Midzierskiego i przerwana w ostatnim momencie akcja Paula Batina.

Bilans meczów bytowsko-legnickich był szalenie wyrównany. Oba kluby wygrały po dwa, tyle samo zremisowały i wbiły sobie cztery gole. W oczy rzucało się, że Drutex-Bytovia nie strzeliła Miedzi bramki w trzech ostatnich podejściach. Również w piątek brakowało jej dokładności. Na przykład w 22. minucie, kiedy Jakub Serafin podał za mocno do Kamińskiego.

Ten stan mógł zmienić Surdykowski, który w 39. minucie wrócił do składu gospodarzy zamiast kontuzjowanego Efira.

W kierunku wysokiego zmiennika poszybowały dośrodkowania po przerwie. Raz Surdykowski minął się z piłką, a następnie główkował celnie i sprawił problem Pawłowi Kapsie. Snajper Drutex-Bytovii wszedł na boisko podrażniony decyzją trenera i stwarzał zagrożenie.

Tomasz Kafarski spojrzał raz jeszcze w kierunku ławki rezerwowych i widząc, że jego roszady dają efekt, wprowadził Jakuba Bąka. Były piłkarz Korony Kielce oraz Pogoni Szczecin huknął dwukrotnie i Miedź uratował przed stratą bramki Kapsa. W 89. minucie Bąk udowodnił, że czasem faktycznie do trzech razy sztuka.

Zwycięska bramka Bąka na 1:0 padła rzutem na taśmę po akcji Sebastiana Kamińskiego. W ten sposób Drutex-Bytovia zatriumfowała po dwóch porażkach z rzędu i na dodatek przerwała passę 15 meczów Miedzi bez porażki.

Drutex-Bytovia Bytów - Miedź Legnica 1:0 (0:0)
1:0 - Jakub Bąk 89'

Drutex-Bytovia: Gerard Bieszczad - Łukasz Wróbel, Martin Cseh, Marek Opałacz - Sebastian Kamiński, Jakub Serafin, Bartłomiej Poczobut, Kamil Wacławczyk, Omar Monterde (84' Artur Formela) - Mateusz Klichowicz (70' Jakub Bąk) - Michał Efir (39' Janusz Surdykowski).

Miedź: Paweł Kapsa - Grzegorz Bartczak, Tomasz Midzierski, Michał Stasiak, Keon Daniel - Adrian Cierpka, Damian Rasak - Adrian Łuszkiewicz (87' Hunter Gorskie), Łukasz Garguła, Michał Bartkowiak (64' Jakub Chrzanowski) - Paul Batin (76' Oscar Martin).

Żółte kartki: Monterde (Drutex-Bytovia) oraz Keon Daniel (Miedź).

Sędzia: Adam Lyczmański (Bydgoszcz).