Zagłębie - Sandecja: znowu to zrobili. Świetny Robert Bartczak

W meczu 4. kolejki I ligi piłki nożnej Zagłębie Sosnowiec podejmowało Sandecję Nowy Sącz. Zagłębie wygrało 2:0, a obie bramki zdobył Robert Bartczak.

Olga Krzysztofik

Przed rozpoczęciem tej serii spotkań obie drużyny legitymowały się takim samym dorobkiem punktowym oraz bilansem meczów 1-2-0. Wydawać by się mogło, że niedzielny pojedynek będzie zacięty. Jednak już od początku to Zagłębie narzuciło swój styl gry.

Sosnowiczanie dość szybko potwierdzili swoją przewagę. Już w 10. minucie prowadzili 1:0. Robert Bartczak po zagraniu piłki przez Macieja Korzyma wpadł w pole karne, minął obrońcę i posłał piłkę do bramki. Na jego drugie słowo nie trzeba było długo czekać, już osiem minut później Bartczak znowu zachwycił.

Dostał podanie od Wojciecha Łuczaka, znów wbiegł w pole karne, ale tym razem uderzył pod poprzeczkę. Po tej dwójkowej akcji Zagłębie prowadziło już 2:0. W kolejnych minutach na boisku istniała tylko jedna drużyna, a byli nią sosnowiczanie.

Cały czas Sandecja nie umiała stworzyć sobie dogodnej sytuacji. Choć trzeba podkreślić, że po przerwie goście grali mniej nerwowo. Swoje okazje mieli również podopieczni Jacka Magiery, ale pudłowali Tin Matić czy Żarko Udovicić.

W drugiej połowie spotkanie się wyrównało, ale sosnowiczanie mieli komfort wyniku, więc grali konsekwentnie. I do końca udało im się utrzymać korzystny rezultat, Sandecja nie zdołała zdobyć nawet kontaktowego gola.

Po raz pierwszy w podstawowym składzie Zagłębia znalazł się Sanogo Vamara, francuski napastnik. Pokazał się z dobrej strony, ale nie przełożyło się to na żadne trafienie.

Dla sosnowieckiej drużyny jest to drugie zwycięstwo w tym I-ligowym sezonie, a po raz trzeci z rzędu Zagłębie nie straciło bramki. Bardzo duży udział w zachowaniu czystego konta przez tak długi czas ma Jakub Szumski.

Zagłębie Sosnowiec - Sandecja Nowy Sącz 2:0 (2:0)
1:0 - Robert Bartczak 10'
2:0 - Robert Bartczak 18'

Zagłębie Sosnowiec: Jakub Szumski - Konrad Budek, Kamil Wiktorski, Krzysztof Markowski, Żarko Udovicić, Robert Bartczak, Łukasz Matusiak, Tomasz Nowak, Wojciech Łuczak (64' Sebastian Dudek), Martin Pribula (87' Marcin Sierczyński), Sanogo Vamara (59' Tin Matić).

Sandecja Nowy Sącz: Łukasz Radliński - Mateusz Bartków, Dawid Szufryn, Michal Piter-Bucko, Kamil Słaby, Bartłomiej Kasprzak, Michał Gałecki (46' Szymon Kuźma), Grzegorz Baran, Filip Piszczek (61' Bartłomiej Dudzic), Maciej Małkowski, Maciej Korzym (67' Wojciech Trochim).

Żółte kartki: Sanogo Vamara (Zagłębie) oraz Dawid Szufryn, Michal Piter-Bucko (Sandecja)

Sędzia: Łukasz Szczech (Warszawa).