Primera Division: Espanyol zremisował wygrany mecz, Tytoń znów na ławce

Espanyol Barcelona prowadził z Malagą 2:0, ale za sprawą udanej końcówki Andaluzyjczyków, stracił 2 punkty. Drugi piątkowy mecz Primera Division z wysokości ławki rezerwowych obserwował Przemysław Tytoń.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
PAP

O porażce 2:6 z Barceloną chcieli jak najszybciej zapomnieć piłkarze Realu Betis. W pierwszym meczu 2. kolejki Primera Division Andaluzyjczycy przyjęli Deportivo La Coruna, a spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Golkiper gości Przemysław Tytoń ponownie przesiedział 90 minut na ławce rezerwowych.

Ciekawsze widowisko stworzyły zespoły Espanyolu i Malagi. Ekipa z Barcelony po stracie 6 goli przeciwko Sevilli (4:6 - przyp. red.) chciała się zrehabilitować na własnym boisku. Bohaterem gospodarzy był Gerard Moreno. Napastnik popularnych "Papużek" najpierw zabrał się z piłką i popisał się kapitalnym uderzeniem z 17 metrów, a już po przerwie wykorzystał dośrodkowanie Pablo Piattiego i z główki podwyższył rezultat. Tym samym Gerard ma już na koncie 3 gole w tym sezonie i zrównał się z liderem najlepszych strzelców - Luisem Suarezem.

Wydawało się, że Espanyol ma zwycięstwo w garści, a tymczasem Maladze udało się doprowadzić do wyrównania! Po rzucie wolnym z główki kontaktowego gola zdobył wypożyczony z Realu Madryt Diego Llorente, a w 90 minucie do siatki trafił wprowadzony po przerwie Charles.