Zagłębie - Górnik: Piorunujący kwadrans gospodarzy

To nie jest dobry tydzień dla Górnika Zabrze. W przeciągu kilku dni spadkowicz z ekstraklasy doznał drugiej porażki w I lidze. W 6. kolejce lepsze okazało się Zagłębie Sosnowiec (2:1).

Jakub Artych
WP SportoweFakty / Roksana Bibiela

Górnik Zabrze miał być w tym sezonie jednym z faworytów I ligi. Podopieczni trenera Marcina Brosza zawodzą jednak na całej linii. Gdyby nie wygrana z Pogonią Siedlce, sytuacja wielokrotnego mistrza Polski byłaby wręcz fatalna.

O słabości Górnika przekonaliśmy się również na początku meczu w Sosnowcu, w którym zawodnicy z Zabrza byli głęboko cofnięci na własnej połowie. Przyjezdni byli bardzo pasywni w ataku, a ich jedyną bronią były długie piłki posyłane na Igora Angulo czy Dawida Plizgę. Defensorzy gospodarzy za każdym razem spisywali się bez zarzutu.

Zdecydowanie lepiej prezentowało się Zagłębie. W 16. minucie kombinacyjną akcję przeprowadził Tomasz Nowak i Sanogo Vamara. Strzał drugiego z nich został w ostatniej chwili zablokowany przez obrońcę Górnika. Dwadzieścia minut później kapitalnym uderzeniem z 25 metrów popisał się Sebastian Dudek, którego strzał zatrzymał się na poprzeczce.

W drugiej połowie spadkowicz z ekstraklasy prezentował się o wiele lepiej. W 68. minucie to właśnie Górnik zdobył pierwszego gola. Nieporadność gospodarzy wykorzystał Igor Angulo, który bez problemów pokonał Jakuba Szumskiego. Na odpowiedź podrażnionych piłkarzy Zagłębia nie musieliśmy jednak długo czekać.

W zamieszaniu w polu karnym Górnika świetnie zachował się Arkadiusz Najemski, który płaskim strzałem pokonał golkipera rywali. Od tego momentu zdecydowaną przewagę osiągnęli gospodarze, którzy kilka minut później poszli za ciosem. W sobotnim spotkaniu "kropkę nad i" postawił Sebastian Dudek, który pewnie wykorzystał rzut karny.

Zagłębie Sosnowiec - Górnik Zabrze 2:1 (0:0)
0:1 - Angulo 68'
1:1 - Najemski 75'
2:1 - Dudek 79' (k)

Zagłębie Sosnowiec: Szumski - Budek, Najemski, Markowski, Udovicić - Matusiak, Dudek, Łuczak (46' Pribula), T. Nowak, Wilk (46' Bartczak) - Sanogo (72' Matić).

Górnik Zabrze: Kasprzik - Wolniewicz, Kopacz, Danch, Kurzawa, Ambrosiewicz, Przybylski, Gergel, K. Nowak (61' Skrzypczak), Plizga, Angulo.

Żółte kartki: Nowak (Zagłębie) oraz Wolniewicz, Gergel (Górnik)

Sędzia: Adam Lyczmański (Bydgoszcz)

Wystartował nowy sezon najlepszej ligi świata! Hiszpańska LaLiga Santander NA ŻYWO i NA WYŁĄCZNOŚĆ w Eleven i Eleven Sports. Oglądaj online na elevensports.pl lub w Cyfrowym Polsacie, nc+ oraz w kablówkach – takich, jak UPC, Vectra, Multimedia, INEA czy TOYA.

Czy Górnik Zabrze awansuje w tym sezonie do Lotto Ekstraklasy?