Polacy w Alpha Ethniki: Gole Żurawskiego i Włodarczyka, czerwona kartka Piechniaka

W sobotę i niedzielę odbyła się w Grecji 24. seria spotkań miejscowej ekstraklasy. Swojego siódmego gola w aktualnym sezonie Alpha Ethniki zdobył Maciej Żurawski. Niemoc strzelecką przełamał Piotr Włodarczyk. Levadiakos odniósł pewne zwycięstwo, lecz antybohaterem tego zespołu został Piotr Piechniak.

Rafał Grzelak (Skoda Xanthi) - klub naszego rodaka zmierzył się na wyjeździe z AEK-iem Ateny. Były zawodnik Pogoni Szczecin wybiegł na murawę w podstawowym składzie gości. W 15. minucie został on ukarany żółtą kartką. W 53. minucie Polak dośrodkował z rzutu wolnego. Do centry dopadł Victor Agali, ale po jego uderzeniu głową futbolówka minimalnie minęła bramkę. Chwilę później Grzelak opuścił plac gry. Na boisku zastąpił go Mauro Poy. Skoda w stolicy kraju doznała porażki w stosunku 1:2.

Wojciech Kowalewski (Iraklis Saloniki) - drużyna polskiego golkipera zmierzyła się na wyjeździe z Levadiakosem. Nasz rodak znalazł się w kadrze meczowej, ale nie pojawił się na murawie. Były golkiper Korony Kielce popadł w konflikt z działaczami oraz trenerem i w konsekwencji tego stracił miejsce między słupkami. Goście doznali porażki w stosunku 0:3.

Paweł Linka (Skoda Xanthi) - nasz rodak nie wystąpił w pojedynku przeciwko AEK-owi Ateny (1:2). Były golkiper Lecha Poznań nie znalazł się nawet w kadrze meczowej.

Arkadiusz Malarz (OFI Kreta) - zespół Polaka zagrał u siebie z Panserraikosem Serres. Nasz rodak wystąpił w całym spotkaniu i zachował czyste konto. Już w 3. minucie byłego golkipera Lecha Poznań starał się zaskoczyć Nastja Čeh. Jednak Malarz zdołał wypiąstkować futbolówkę na aut. W 41. minucie polskiemu zawodnikowi sprzyjało szczęście. Aris Giannopoulos dośrodkował z rzutu rożnego i trafił bezpośrednio w słupek bramki strzeżonej przez naszego rodaka. Pojedynek zakończył się bezbramkowym remisem.

Piotr Piechniak (Levadiakos) - zespół naszego rodaka zmierzył się u siebie z Iraklisem Saloniki. Polak pojawił się w wyjściowym składzie gospodarzy i przebywał na murawie do 57. minuty, kiedy to ujrzał czerwoną kartkę za brutalny faul. Miejscowi odnieśli pewne zwycięstwo w stosunku 3:0.

Mirosław Sznaucner (PAOK Saloniki) - polski defensor ostatnio zmagał się z kontuzją, ale w tym tygodniu zaczął trenować indywidualnie. Jednak obrońca nie znalazł się w kadrze na mecz wyjazdowy z Panioniosem Ateny. Jego klub w niedzielę pokonał rywala w stosunku 2:1.

Jakub Wawrzyniak (Panathinaikos Ateny) - obrońca reprezentacji Polski wystąpił w całym meczu derbowym przeciwko Olympiakosowi Pireus. Były zawodnik Legii Warszawa w 53. minucie został ukarany żółtą kartką za faul na rywalu. Pojedynek zakończył się bezbramkowym remisem.

Piotr Włodarczyk (Aris Saloniki) - zespół napastnika zmierzył się przed własną publicznością z Thrasyvoulosem Fylis. Nasz rodak rozpoczął mecz na ławce rezerwowych. Pojawił się on na boisku w 76. minucie, kiedy zastąpił Toniego Calvo. W drugiej minucie doliczonego czasu gry Włodarczyk strzelił gola na wagę trzech punktów. Z prawej strony zacentrował Darcy Dolce Neto. Polak dopadł do piłki, ale nie trafił w nią czysto. Jednak zdołał skierować futbolówkę do siatki. Było to jego drugie trafienie w aktualnym sezonie ligowym. Aris odniósł zwycięstwo 2:1.

Michał Żewłakow (Olympiakos Pireus) - defensor reprezentacji Polski nie pojawił się w wyjściowym składzie swojej drużyny. Mistrz kraju zmierzył się u siebie z Panathinaikosem Ateny (0:0). Polak wybiegł na murawę w 44. minucie, kiedy to musiał zastąpić kontuzjowanego Paraskevasa Antzasa.

Maciej Żurawski (AE Larissa) - klub Polaka zmierzył się u siebie z Ergotelisem. Były piłkarz Wisły Kraków pojawił się w wyjściowym składzie gospodarzy. W 11. minucie w pole karne przyjezdnych dośrodkował z prawego skrzydła Michalis Boukouvalas. Do centry doszedł Żurawski, lecz jego uderzenie głową nie było celne. Cztery minuty później na strzał zza pola karnego zdecydował się Tümer Metin. Golkiper Ergotelisu odbił przed siebie piłkę, co bezlitośnie wykorzystał Polak, który uderzył z 7 metra i było 1:0. Mecz zakończył się wygraną miejscowych w stosunku 3:2.