Ligue 1: Olympique Lyon traci punkty, rywale odrabiają straty

Olympique Lyon nie wykorzystał atutu własnego boiska i tylko zremisował z Rennes. Niespodzianek nie było na pozostałych stadionach, w niedzielę trzy punkty do swojego dorobku dopisali piłkarze Paris Saint Germain, Girondins Bordeaux i Olympique Marsylia.

W tym artykule dowiesz się o:

Choć starcie lidera - Olympique Lyon z 7. w tabeli drużyną Rennes było wyrównane, wydawało się, że podopiecznym Claude Puela uda się rozstrzygnąć je na swoją stronę. Od 67. minuty gospodarze prowadzili 1:0 po bramce Kima Källströma. Przyjezdni nie rzucili się szaleńczo do ataku, a momentami fani mogli odnieść wrażenie, że pogodzili się już z porażką. Gdy jednak pojawiła się dogodna okazja do zmiany niekorzystnego rezultatu, piłkarze Rennes wykorzystali ją. W doliczonym czasie gry jeden punkt dla tego zespołu uratował Jimmy Briand.

Kolejny mecz w imponującym stylu wygrał zespół Paris Saint Germain. Tym razem z murawy na Parc des Princes ze spuszczonymi głowami schodzili piłkarze AS Nancy, którzy przegrali ze stołecznym klubem aż 1:4. Choć wielu graczy PSG zaprezentowało się z dobrej strony, na szczególne wyróżnienie zasłużyli Guillaume Hoarau, Ludovic Giuly oraz Stéphane Sessegnon. Strzelili oni gole, które zapewniły drużynie zwycięstwo, ale wypracowywali także dogodne sytuacje kolegom i potwierdzili, że to od nich trener Paul Le Guen powinien rozpoczynać ustalanie składu.

3. pozycję w tabeli utrzymali piłkarze Olympique Marsylia. Podopieczni Erica Geretsa byli przed wyjazdowym pojedynkiem z SM Caen zdecydowanym faworytem i nie zawiedli swoich kibiców, choć zwycięstwo w tym meczu nie przyszło im łatwo. Goście przez niewiele dłuższy okres czasu utrzymywali się przy piłce i oddali mało strzałów, ale udało im się raz pokonać golkipera SM Caen. W 67. minucie gola zdobył Brazylijczyk Brandao, dla którego było to pierwsze trafienie w barwach OM.

Serię czterech ligowych spotkań z rzędu bez zwycięstwa przełamali zawodnicy Girondins Bordeaux. Żyrondyści zmierzyli się z FC Lorient - drużyną, która w 2009 roku nie wygrała jeszcze meczu i wykorzystali tą okazję do przerwania złej passy. Gospodarze zasłużyli na ten sukces, a wynik 1:0 nie oddaje ich dominacji i dobrej dyspozycji, podopieczni Christiana Gourcuffa nie byli w stanie nawiązać wyrównanej rywalizacji z Bordeaux.

Po 26. kolejce Olympique Lyon wyprzedza wicelidera - Paris Saint Germain już tylko o cztery punkty. Na kolejnych pozycjach plasują się Olympique Marsylia i Girondins Bordeaux, które tracą do OL odpowiednio pięć i sześć oczek.