El. MŚ 2018: zwycięstwo Austrii na trudnym terenie, cały mecz Walerego Kazaiszwilego

Reprezentacja Austrii rozpoczęła eliminacje do mistrzostw świata od zwycięstwa nad Gruzją. Uczestnik Euro 2016 wygrał w Tbilisi 2:1 z zespołem, w którym zagrał pozyskany przez Legię Warszawa Waleri Kazaiszwili.

Konrad Kostorz
PAP/EPA / PAP/EPA/IAN LANGSDON
Zespół Marcela Kollera zadał dwa ciosy przed przerwą i to wystarczyło do pokonania walecznych Gruzinów, którzy zwłaszcza na Stadionie Borysa Paiczadze są groźnym przeciwnikiem.

Obie bramki padły po strzałach głową - najpierw stoper Martin Hinteregger wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego, a następnie Marc Janko wykończył idealną wrzutkę Marko Arnautovicia spod linii końcowej.

Gospodarze potrafili napsuć krwi faworytowi. W drugiej połowie Waleri Kazaiszwili oddał strzał, po którym piłka zatrzymała się na poprzeczce. Nowy nabytek Legii Warszawa, który pełnił rolę lewoskrzydłowego, był aktywny, a w jednej z akcji upadł w polu karnym po starciu z Aleksandarem Dragoviciem. Arbiter mimo protestów miejscowych nie zdecydował się podyktować "jedenastki".

Ostatecznie Gruzja strzeliła tylko bramkę kontaktową za sprawą uderzenia z dystansu Jano Ananidze i doznała skromnej porażki.

Odnotujmy, że grupie D występują jeszcze Irlandia, Mołdawia, Serbia oraz Walia, które nie rozegrały jeszcze żadnego meczu.

Gruzja - Austria 1:2 (0:2)
0:1 - Hinteregger 16'
0:2 - Janko 42'
1:2 - Ananidze 78'