El. MŚ: wielka kanonada Hiszpanów. Siedem goli w drugiej połowie

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / EPA/J.L.Cereijido  /
PAP/EPA / EPA/J.L.Cereijido /

Hiszpania rozgromiła Liechtenstein 8:0 w meczu eliminacji do mistrzostw świata. Jednak aż siedem bramek padło w drugiej połowie.

W roli selekcjonera reprezentacji Hiszpanii w meczu o punkty zadebiutował Julen Lopetegui, który po Euro 2016 zastąpił Vicente'a del Bosque.

Ten kto spodziewał się do przerwy kilku worków bramek musiał się srogo rozczarować. Hiszpanie długo utrzymywali się przy piłce, ale ich gra polegała na przerzucaniu futbolówki z jednej strony na drugą.

W całej pierwszej połowie oddali zaledwie dwa celne strzały! Jeden z nich wpadł do siatki Liechtensteinu. Po dośrodkowaniu Koke z rzutu wolnego gola głową z pięciu metrów strzelił Diego Costa.

Hiszpanie na tle tak słabej drużyny jak Liechtenstein prezentowali się bardzo, bardzo przeciętnie. Nic dziwnego, że w przerwie na boisku zameldował się Nolito i zawodnik Manchesteru City rozruszał grę.

W 55. minucie idealnie zagrał do Sergiego Roberto, który miał przed sobą tylko bramkarza i strzałem między jego nogami zdobył gola. To był pięć minut, które rozbiło gości. Później David Silva z trzech metrów trafił do pustej bramki, a po 60 sekundach Silva zaliczył asystę przy bramce Vitolo.

Hiszpanie prowadzili 5:0 w 66. minucie. Mnóstwo miejsca i czasu miał Diego Costa. Pierwszy jego strzał obronił bramkarza, ale dobitka głową trafiła już do siatki Liechtensteinu. Dla snajpera Chelsea była to trzecia bramka strzelona w reprezentacji.

Zastąpił go Alvaro Morata, który między 82. a 83. minutą zdobył dwa gole. Fatalnie w obu sytuacjach zaprezentował się bramkarz Peter Jehle. Najpierw przepuścił uderzenie w krótki róg, a później Morata przymierzył wprost w niego, a mimo to piłka znalazła się w siatce.

Dzieła zniszczenia Liechtensteinu dokonał David Silva, który w doliczonym czasie gry strzałem przy słupku zapewnił Hiszpanom wygraną 8:0.

Hiszpania - Liechtenstein 8:0 (1:0) 1:0 - Diego Costa 10' 2:0 - Sergi Roberto 55' 3:0 - David Silva 59' 4:0 - Vitolo 60' 5:0 - Diego Costa 66' 6:0 - Alvaro Morata 82' 7:0 - Alvaro Morata 83' 8:0 - David Silva 90+1'

Hiszpania: David de Gea - Sergi Roberto, Sergio Ramos, Gerard Pique, Jordi Alba, Koke, Sergio Busquets, Thiago Alcantara (46' Nolito), Vitolo (80' Marco Asensio), David Silva, Diego Costa (69' Alvaro Morata).

Liechtenstein: Peter Jehle - Martin Rechtsteiner (71' Seyhan Yildiz), Michele Polverino, Daniel Kaufmann, Franz Burgmeier, Sandro Wieser, Nicolas Hasler, Max Gopel, Martin Buechel, Dennis Salanovic (78' Sandro Wolfinger), Marcel Buechel.

Żółte kartki: Daniel Kaufmann, Michele Polverino, Nicolas Hasler, Seyhan Yildiz (Liechtenstein).

Sędzia: Simon Lee Evans (Walia).