Pogoń - Drutex-Bytovia: upragnione przełamanie

W 7. kolejce I ligi Pogoń Siedlce tym razem nie zawiodła kibiców. We wtorkowy wieczór biało-niebiescy po bramce Marcina Burkhardta pokonali Drutex-Bytovię Bytów.

Jakub Artych
piłkarze Pogoni Siedlce WP SportoweFakty / Roksana Bibiela / Na zdjęciu: piłkarze Pogoni Siedlce

Podopieczni trenera Dariusza Banasika punktów potrzebują jak tlenu. Tylko zwycięstwo pozwoliłoby ekipie z Mazowsza wydostać się ze strefy spadkowej. We wtorkowy wieczór siedlczanie przełamali passę sześciu meczów bez wygranej.

Początek był bardzo obiecujący dla Pogoni. W 7. minucie zagotowało się pod bramką gości. Po centrze Konrada Wrzesińskiego obrońca Bytovii uprzedził wślizgiem w Daniela Gołębiewskiego, ale niewiele zabrakło, by posłał piłkę do własnej siatki. Na jego szczęście odbiła się on od słupka bramki.

W kolejnych minutach było już tylko gorzej. Gospodarze próbowali strzałami z dystansu zaskoczyć Gerarda Bieszczada, jednak bramkarz Bytovii był na posterunku. Podobną broń starali się zastosować podopieczni trenera Tomasza Kafarskiego, jednak zakończyło się to z marnym skutkiem. Na bramkę Pogoni strzelał między innymi Marek Opałacz czy Alen Ploj.

W drugiej połowie odważniej zaatakowali gospodarze. Na efekty nie musieliśmy długo czekać. W 56. minucie kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Marcin Burkhardt, który zapewnił Pogoni bezcenne prowadzenie. Co ciekawe, 60 sekund później powinno być 2:0, ale kapitaną sytuację zmarnował Daniel Gołębiewski. Napastnik Pogoni, po podaniu Wrzesińskiego z kilkunastu centymetrów nie trafił do pustej bramki.

Goście najlepszą sytuację stworzyli w 63 minucie. Alen Ploj stanął oko w oko z Rafałem Misztalem, ale przegrał ten pojedynek z golkiperem Pogoni. W kolejnych fragmentach spotkania optyczną przewagę mieli goście z Bytowa, jednak przyjezdnym brakowało spokoju i wyrachowania w grze. Mimo optycznej przewagi, podopieczni Tomasza Kafarskiego wyjeżdżają z Siedlec bez punktów.

Pogoń Siedlce - Drutex-Bytovia Bytów 1:0 (0:0)
1:0 - Marcin Burkhardt 56'

Pogoń: Rafał Misztal, Tomasz Lewandowski, Arkadiusz Jędrych, Mateusz Żytko, Daniel Chyła, Konrad Wrzesiński, Marcin Burkhardt, Daniel Dybiec, Michał Bajdur (87' Cezary Demianiuk), Grzegorz Tomasiewicz, Daniel Gołębiewski (90' Piotr Kurbiel).

Drutex-Bytovia: Gerard Bieszczad - Łukasz Wróbel, Martin Cseh, Marek Opałacz, Omar Monterde (82' Artur Formela), Sebastian Kamiński, Robert Mandrysz (72' Jakub. Bąk) , Jakub Serafin, Bartłomiej Poczobut, Kamil Wacławczyk (88' Michał Rzuchowski), Alen Ploj.

Żółte kartki: Żytko, Lewandowski, Wrzesiński, Dybiec (Pogoń) oraz Opałacz, Monterde (Drutex-Bytovia)

Sędzia: Karol Rudziński (Nidzica).