Zagłębie Sosnowiec - MKS Kluczbork: popis Roberta Bartczaka. Zagłębie niepokonanym liderem

W meczu 8. kolejki I ligi piłki nożnej Zagłębie Sosnowiec podejmowało MKS Kluczbork. Sosnowiczanie wygrali aż 4:0, dzięki czemu zostali nowym liderem tabeli.

Olga Krzysztofik
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski

Przed rozpoczęciem tej kolejki Zagłębie miało na koncie 15 punktów, a MKS zajmował 15. miejsce w tabeli I ligi. Ponadto sosnowiczanie przystępowali do sobotniego pojedynku z mianem jedynej niepokonanej drużyny na zapleczu Ekstraklasy.

Gospodarze szybko przejęli inicjatywę i rozpoczęli szturm na bramkę rywali, ale nieskuteczny. Wyraźny napór Zagłębia skończył się po pierwszych 10 minutach, po których gra stała się mniej jednostronna. Kluczborczanom brakowało spokoju, a także precyzyjnego, ostatniego podania.

W 42. minucie Łukasz Matusiak huknął, a Oskar Pogorzelec był bez szans. Zagłębie nie chciało poprzestać na jednym trafieniu, ale szanse na dobicie MKS-u zmarnowali Sanogo Vamara i Matusiak.

W przerwie nastąpiła zmiana na pozycji bramkarza w Zagłębiu. Jakub Szumski musiał opuścić boisko z powodu urazu, którego doznał podczas jednej z interwencji. Jego miejsce zajął Wojciech Fabisiak.

Po wznowieniu przyjezdni mieli okazję doprowadzenia do wyrównania, ale dogodnej sytuacji nie wykorzystał Tomasz Swędrowski. W 56. minucie na boisku pojawił się Robert Bartczak, który zaliczył prawdziwe wejście smoka.

Po niecałej minucie w polu karnym wyłożył piłkę do Vamary, napastnik strzelił w poprzeczkę, ale Bartczak dobił piłkę głową. Siedem minut później reprezentant Polski do lat 20 popisał się świetnym podaniem, które na bramkę zamienił Martin Pribula.

Zagłębie prowadziło już 3:0 i to w dużej mierze dzięki Robertowi Bartczakowi. Młody zawodnik jeszcze raz dał się we znaki MKS-owi. W 78. minucie mógł zdobyć swoją drugą bramkę, ale wolał podać do Matusiaka, który pewnie wykorzystał tę okazję.

Dzięki okazałemu zwycięstwu Zagłębie Sosnowiec zostało liderem I ligi. Pozostanie nim przynajmniej do niedzieli 11 września, wtedy bowiem Wigry Suwałki (dotychczasowy lider) zmierzy się z Pogonią Siedlce.

Zagłębie Sosnowiec - MKS Kluczbork 4:0 (1:0)
1:0 - Łukasz Matusiak 42'
2:0 - Robert Bartczak 57'
3:0 - Martin Pribula 64'
4:0 - Łukasz Matusiak 78'

Zagłębie Sosnowiec: Jakub Szumski (46' Wojciech Fabisiak) - Marcin Sierczyński, Arkadiusz Najemski, Krzysztof Markowski, Żarko Udovicić, Dawid Ryndak (56' Robert Bartczak), Łukasz Matusiak, Sebastian Dudek (84' Patryk Mularczyk), Tomasz Nowak, Martin Pribula, Sanogo Vamara.

MKS Kluczbork: Oskar Pogorzelec - Adam Orłowicz, Radosław Kursa, Bartosz Brodziński, Kamil Nitkiewicz, Michał Szewczyk (69' Paweł Kubiak), Rafał Niziołek, Robert Tunkiewicz, (61' Patryk Gondek), Tomasz Swędrowski, Bartłomiej Olszewski, Maciej Kowalczyk (80' Adam Setla).

Żółte kartki: Marcin Sierczyński (Zagłębie Sosnowiec) oraz Radosław Kursa, Rafał Niziołek (MKS Kluczbork).