Jose Mourinho: Rooney to wielki piłkarz

Wayne Rooney rozpoczął sobotnie spotkanie z Leicester City (4:1) na ławce rezerwowych. Jose Mourinho zapewnia, że darzy Anglika "pełnym zaufaniem".

Karol Borawski
Getty Images / Richard Heathcote

Rooney po serii słabszych występów usiadł na ławce rezerwowych. W wygranym 4:1 spotkaniu z mistrzem Anglii pojawił się na boisku dopiero w 83. minucie. Manchester United wygrał po trafieniach Chrisa Smallinga, Juana Maty, Marcusa Rashforda i Paula Pogby.

Po spotkaniu Jose Mourinho został zapytany o Wayne'a Rooneya. - To dla mnie wielki piłkarz, ale wielki również dla United i dla swojego kraju. Nie mam nic więcej do dodania, to mój człowiek, darzę go pełnym zaufaniem. Jego zespół wygrał mecz, więc to normalne, że jest szczęśliwy - powiedział portugalski menedżer.

- To było ważne, by wygrać ten mecz po wcześniejszych dwóch ligowych porażkach. Wiemy, że rywal jest niebezpiecznym zespołem, ale tym razem zaczęliśmy dobrze. W drugiej połowie trudno było zachować tę intensywność. To dla nas dobry wynik, cieszymy się z trzech punktów - dodał.

W następnej kolejce Premier League Manchester United podejmie Stoke City. Wcześniej zmierzy się z Zorią Ługańsk w spotkaniu Ligi Europy.