Gerard Pique wyrównał wynik legend Barcelony

Gerard Pique strzelił w środę swoją 11. bramkę w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Obrońca ma już w swoim dorobku tyle samo trafień, co były wieloletni kapitan Barcelony, Xavi Hernandez.

Tomasz Skrzypczyński
Getty Images

FC Barcelona pokonała w Moenchengladbach miejscową Borussię 2:1, choć do przerwy przegrywała 0:1. W drugiej połowie zwycięstwo Blaugranie zapewnili Arda Turan i Gerard Pique.

Dla obrońcy był to już 11 gol w karierze w Lidze Mistrzów. Jest to znakomity wynik jak na pozycję, na której występuje. Tym samym Pique ma w swoim dorobku tyle samo trafień, co były wieloletni kapitan Barcelony Xavi Hernandez czy inny znakomity pomocnik Andres Iniesta.

Dodajmy, że dziewięć spośród tych bramek Pique strzelił w koszulce Dumy Katalonii, a dwie jako zawodnik Manchesteru United, w barwach którego występował w latach 2004-2008.

Po dwóch kolejkach fazy grupowej LM FC Barcelona jest liderem grupy C z kompletem sześciu punktów.