Karol Linetty pewniakiem trenera Sampdorii Genua. Polak nie opuścił jeszcze ani minuty

Karol Linetty jest jednym z czterech zawodników Sampdorii Genua, którzy w każdym z pierwszych siedmiu pojedynków o stawkę wystąpili od pierwszego do ostatniego gwizdka.

Konrad Kostorz
PAP/EPA

Karol Linetty błyskawicznie zyskał zaufanie Marco Giampaolo, który nie wyobraża sobie bez niego drugiej linii. Reprezentant Polski we wszystkich meczach zajmuje miejsce w podstawowym składzie i jeszcze ani razu nie został zdjęty z boiska.

Komplet 630 minut mają w dorobku jeszcze tylko bramkarz Emiliano Viviano oraz obrońcy Vasco Regini i Matias Silvestre. Spośród zawodników grających w drugiej i pierwszej linii najlepsze notowania ma właśnie Linetty, który zapisał na swoim koncie już dwie asysty.

Nic nie wskazuje na to, by w niedzielnym pojedynku z US Palermo w ramach 7. kolejki Serie A Linetty miał usiąść na ławce rezerwowych. Sampdoria Genua wprawdzie zawodzi i notuje serię porażek, ale nasz rodak zbiera korzystne recenzje. W ostatnim spotkaniu z Cagliari Calcio (1:2) należał do najlepszych w zespole.

Genueńczykom zwycięstwo nad Palermo jest bardzo potrzebne. Ambitny zespół Giampaolo aspirował do walki o europejskie puchary, tymczasem zajmuje w tabeli dopiero 16. lokatę z dorobkiem 6 punktów.