Belgia: Łukasz Teodorczyk bohaterem Anderlechtu

Łukasz Teodorczyk został bohaterem Anderlechtu w niedzielnym hicie ligi belgijskiej ze Standardem Liege. Jego drużyna wygrała 1:0, a jedynego gola strzelił polski napastnik.

Bartosz Zimkowski
Łukasz Teodorczyk, piłkarz Anderlechtu i reprezentacji Polski Newspix / Na zdjęciu: Łukasz Teodorczyk, piłkarz Anderlechtu i reprezentacji Polski

Łukasz Teodorczyk nie strzelił gola w czterech ostatnich meczach Anderlechtu, ale mimo to w hicie ligi belgijskiej wyszedł w podstawowym składzie Fiołków. Jednak w pierwszej połowie polski napastnik nie był zbyt widoczny. Kilka razy został złapany na spalonym, nie potrafił dłużej utrzymać piłki przy nodze. To jednak tyczyło się niemal całej drużyny Anderlechtu.

Standard Liege częściej był w posiadaniu futbolówki, jednak nie potrafił zrobić z tego większego użytku. Nie było akcji ząb za ząb, a z murawy nie wiało wielkimi emocjami.

Jedyna bramka padła w 79. minucie. Słabo grający do tego momentu Łukasz Teodorczyk najwyżej wyskoczył na piątym metrze po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i strzałem głową wpakował futbolówkę do siatki. Błąd w tej sytuacji popełnił bramkarz, który źle wyszedł do tej centry.

Polak boisko opuścił w 88. minucie. W lidze belgijskiej strzelił swoją piątą bramkę, a Anderlecht po awansował na drugie miejsce. Ma dwa punkty straty do pierwszego Zulte-Waregem.

Standard Liege - Anderlecht 0:1 (0:0)
0:1 - Łukasz Teodorczyk 79'

Czy Teodorczyk zostanie królem strzelców ligi belgijskiej?