Medyk Konin odwrócił 1:3 na 4:3 w Lidze Mistrzyń

Piłkarki Medyka POLOmarket Konin odwróciły w 8 minut wynik 1:3 na 4:3 i zabiorą małą zaliczkę na rewanż z Brescią Calcio Femminile. Stawką dwumeczu jest awans do najlepszej "16" Ligi Mistrzyń.

Przez 20 minut Włoszki sprawiały lepsze wrażenie. Ich akcje były składne i przemyślane. Choć obawiały się meczu na nasiąkniętym wodą boisku, piłka po ich podaniach krążyła płynnie. Brescia potwierdziła przewagę golem w 18. minucie. Idealną akcją przeprowadziły asystentka Daniela Sabatino i autorka gola Barbara Bonansea.

Po zmianie wyniku mecz wyrównał się, zaczęło być gorąco po obu stronach boiska. Liliana Kostowa zdobyła gola strzałem w okienko z 16. metra, ale Brescia i tak zabrała na przerwę prowadzenie. W 36. minucie Valentina Cernoia uderzyła bezpośrednio z rzutu wolnego w narożnik bramki Anny Szymańskiej.

Trener Roman Jaszczak zmobilizował drużynę do ataku. Piłka kilkakrotnie przecięła pole karne, seria strzałów ominęła bramkę Brescii, a jeden nawet do niej wpadł, ale sędzina odgwizdała spalonego. Rywalki przeczekały trudne chwile, a Daniela Sabatino podwyższyła prowadzenie na 3:1.

Sytuacja koninianek stała się skrajnie niekorzystna, ale potrafiły zareagować. Cudowny pościg zakończył się sukcesem. Aleksandra Sikora najpierw zdobyła gola, a następnie asystowała przed trafieniem Anny Gawrońskiej, która płaskim strzałem doprowadziła do remisu. Brescia spanikowała, a Liliana Kostowa ustaliła wynik na 4:3 w 84. minucie bezpośrednio z rzutu rożnego.

Rewanż za tydzień we Włoszech.

Medyk Konin próbuje dostać się do najlepszej "16" Ligi Mistrzyń po raz trzeci. Dwa lata temu przegrał dopiero w dogrywce z Glasgow City, a rok temu odbił się od późniejszego triumfatora Olympique Lyon.

Medyk Konin - Brescia Calcio Femminile 4:3 (1:2)
0:1 - Barbara Bonansea 18'
1:1 - Liliana Kostowa 29'
1:2 - Valentina Cernoia 36'
1:3 - Daniela Sabatino 70'
2:3 - Aleksandra Sikora 76'
3:3 - Anna Gawrońska 79'
4:3 - Liliana Kostowa 84'

Medyk: Anna Szymańska - Dagmara Grad (68' Agata Guściora), Radosława Sławczewa, Maria Ficzay - Aleksandra Sikora, Natalia Pakulska, Paulina Dudek - Patrycja Balcerzak, Katarzyna Daleszczyk - Anna Gawrońska, Liliana Kostowa.

Brescia: Ciara Marchitelli - Cecilia Salvai, Sara Gama, Raffaella Manieri - Silvia Fuselli, Valentina Cernoia, Elisa Mele (74' Chiara Eusebio), Martina Rosucci, Barbara Bonansea - Cristiana Girelli (79' Stefania Tarenzi), Daniela Sabatino.

Żółte kartki: Grad (Medyk) oraz Salvai, Eusebio (Brescia).