Efektowny triumf Szwecji, duża wpadka Białorusi - wyniki poniedziałkowych meczów eliminacji MŚ 2018

Reprezentacja Szwecji pokonała Bułgarię aż 3:0 i jest teraz wiceliderem grupy A eliminacji MŚ 2018. W poniedziałek całkowicie rozczarowali natomiast Białorusini, którzy zaliczyli kompromitujący remis u siebie.

Szymon Mierzyński
PAP/EPA / EPA/PONTUS LUNDAHL
Nasi wschodni sąsiedzi nie potrafili pokonać Luksemburga, mimo że rywal przez całą drugą połowę grał w osłabieniu (w 44. minucie czerwoną kartkę otrzymał Dirk Carlson).

W grupie A z dorobkiem siedmiu punktów liderują Francja i Szwecja, zaś 3. miejsce zajmuje Holandia, która w hicie uległa na własnym stadionie wicemistrzowi Europy.

Bez niespodzianek w grupie B. Przed 3. kolejką Wyspy Owcze wyprzedzały Portugalię, ale bezpośrednie starcie nie pozostawiło wątpliwości kto z tej dwójki jest lepszy. Cristiano Ronaldo i spółka po raz drugi z rzędu zaaplikowali przeciwnikowi pół tuzina goli, nie tracąc żadnego (wcześniej taki sam wynik osiągnęli z Andorą).

Z outsiderem zaskakująco nisko wygrali Szwajcarzy (tylko 2:1), mimo to właśnie oni jako jedyni mają na koncie komplet oczek i są liderem. Pierwszy triumf w eliminacjach zanotowali Węgrzy, którzy uporali się na wyjeździe z Łotwą.

W grupie H również nie wydarzyło się nic niespodziewanego. Belgia zdemolowała Gibraltar 6:0, swoje spotkania wygrały też Grecja oraz Bośnia i Hercegowina.

3:0 - Victor Lindelof 58'

Białoruś - Luksemburg 1:1 (0:0) 1:0 - Paweł Sawickij 80' 1:1 - Aurelien Joachim 85'

0:2 - Adam Szalai 77'

Andora - Szwajcaria 1:2 (0:1) 0:1 - Fabian Schaer (k.) 19' 0:2 - Admir Mehmedi 77' 1:2 - Cristian Martinez 90+1'

0:2 - Konstantinos Stafylidis 61'

Gibraltar - Belgia 0:6 (0:3) 0:1 - Christian Benteke 1' 0:2 - Axel Witsel 19' 0:3 - Christian Benteke 43' 0:4 - Dries Mertens 51' 0:5 - Christian Benteke 55' 0:6 - Eden Hazard 79'