Primera Division: FC Barcelona gromi rywala, świetny powrót Lionela Messiego

Lionel Messi rozpoczął mecz na ławce rezerwowych, ale po wejściu potrzebował tylko 3 minut, aby trafić do siatki. Ostatecznie FC Barcelona pokonała w rozgrywkach Primera Division Deportivo La Coruna 4:0.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
PAP/EPA / Quique Garcia
Przed przerwą na spotkania międzynarodowe FC Barcelona niespodziewanie przegrała na wyjeździe z Celtą Vigo 3:4. Na dodatek mecz z Deportivo La Coruna tylko na ławce rezerwowych rozpoczął Lionel Messi, który powrócił do kadry po kontuzji kolana.

W dwóch ostatnich spotkaniach na Camp Nou między tymi ekipami "Duma Katalonii" prowadziła 2:0, by ostatecznie tracić punkty po remisach 2:2. Tym razem aktualni mistrzowie Hiszpanii nie popełnili podobnego błędu i już na przerwę schodzili z 3-bramkowym prowadzeniem.

Wielkim bohaterem pierwszej połowy był Rafinha. Brazylijczyk wykorzystuje każdą swoją okazję w trwającym sezonie. Tym razem pojawił się w podstawowej jedenastce pod nieobecność Messiego oraz Andresa Iniesty (obaj na ławce) i ustrzelił dublet. Najpierw trafił do siatki po asyście Luisa Suareza, a po kwadransie zaliczył udaną dobitkę strzału Gerarda Pique. To jego pierwszy dublet w koszulce pierwszej drużyny Barcelony.

Tuż przed zmianą stroną wynik podwyższył jeszcze Luis Suarez. Urugwajczyk zdobył 6 gola w sezonie i zrównał się w klasyfikacji strzelców z liderem Antoine Griezmannem. Na poprawienie swojego dorobku nie miał jednak szans, ponieważ po przerwie na placu gry zamiast niego pojawił się Paco Alcacer.

Niewiele później Luis Enrique do gry desygnował również Messiego, który na kolejnego gola potrzebował zaledwie... 3 minut! Argentyńczyk wykorzystał drugą fantastyczną asystę Neymara (wcześniej przy trafieniu Suareza).

Wciąż na swoje premierowe trafienie w koszulce mistrza Hiszpanii czeka Alcacer. Były napastnik Valencii rozegrał całą drugą połowę, ale znów nie zdobył bramki. Środkowy atakujący miał doskonałe okazje na gole, jednak najpierw uderzył z główki w słupek, a następnie z najbliższej odległości trafił wprost w golkipera. Co ciekawe, słupek bramki Deportivo obił również Luis Suarez, z kolei w poprzeczkę uderzył Neymar.

Ostatecznie zakończyło się na zwycięstwie 4:0, choć od 65. minuty goście grali w osłabieniu. Bezpośrednią czerwoną kartkę obejrzał bowiem Laure, który uderzył łokciem Neymara.

Ponownie cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział Przemysław Tytoń. Polski golkiper wciąż czeka na debiut w barwach Deportivo.

FC Barcelona - Deportivo La Coruna 4:0 (3:0)
1:0 - Rafinha 21'
2:0 - Rafinha 36'
3:0 - Luis Suarez 43'
4:0 - Lionel Messi 58'

FC Barcelona: Marc-Andre ter Stegen - Javier Mascherano, Gerard Pique, Jeremy Mathieu - Rafinha (68' Denis Suarez), Ivan Rakitić, Sergio Busquets (55' Lionel Messi), Lucas Digne - Arda Turan, Luis Suarez (46' Paco Alcacer), Neymar.

Deportivo La Coruna: German Lux - Laure, Raul Albentosa, Sidnei (29' Alejandro Arribas), Fernando Navarro - Celso Borges, Pedro Mosquera, Guilherme, Bruno Gama (63' Luisinho) - Emre Colak (56' Ryan Babel), Florin Andone.

Żółte kartki: Messi (Barcelona) oraz Mosquera, Andone (Deportivo).

Czerwona kartka: Laure /65', za uderzenie Neymara łokciem/ (Deportivo).