Premier League: West Ham United wygrał derby i opuścił strefę spadkową

Arcyważne zwycięstwo West Hamu United. Młoty pokonały w derbach Londynu Crystal Palace 1:0 i dzięki temu wydostały się ze strefy spadkowej.

Szymon Mierzyński
PAP/EPA / WILL OLIVER
Decydujący gol na Selhurst Park padł w 17. minucie po kombinacyjnej akcji, w której dośrodkowanie Aarona Cresswella wykorzystał precyzyjnym strzałem Manuel Lanzini.

Asystent nie może jednak zaliczyć tego meczu do udanych, bo w 75. minucie osłabił swój zespół, otrzymując w krótkim odstępie dwie żółte kartki.

Orły nie potrafiły spożytkować liczebnej przewagi, mimo że miały kilka świetnych sytuacji. Najlepszą zmarnowały w końcówce pierwszej połowy - jeszcze przy wyrównanych składach. Christian Benteke nie wykorzystał wtedy rzutu karnego, bo nie trafił w bramkę.

West Ham dowiózł skromne 1:0 do ostatniego gwizdka sędziego, odniósł dopiero drugie zwycięstwo w sezonie i dzięki temu wydostał się ze strefy spadkowej. Teraz zajmuje 15. miejsce.

Crystal Palace - West Ham United 0:1 (0:1)
0:1 - Manuel Lanzini 17'