Serie A: Inter sensacyjnie przegrał na San Siro, czyste konto Łukasza Skorupskiego

Ogromna wpadka Interu Mediolan! Zespół Franka de Boera przegrał u siebie z Cagliari Calcio (1:2). W 8. kolejce Serie A zawiodły również ACF Fiorentina oraz Lazio Rzym.

Konrad Kostorz
PAP/EPA / MATTEO BAZZI

Inter przed przerwą reprezentacyjną wywalczył tylko punkt w dwóch meczach i domowy pojedynek z Cagliari wydawał się świetną okazją do powrotu na ścieżkę zwycięstw. Nerazzurri sami utrudnili sobie jednak zadanie - w pierwszej połowie wywalczyli rzut karny, ale Mauro Icardi z "wapna" oddał strzał obok słupka.

Po zmianie stron wynik otworzył Joao Mario, ale w 71. minucie zaspali obrońcy Interu i w podbramkowym zamieszaniu Federico Melchiorri pokonał Samira Handanovicia. Gospodarze rzucili się do ataków, jednak to Cagliari zadało zwycięski cios! Samobójcze trafienie zapisano na konto Handanovicia, który niefortunnie próbował ratować sytuację po dośrodkowaniu wzdłuż linii bramkowej.

Bartosz Salamon całe zawody obejrzał z ławki rezerwowych sardyńskiego zespołu. W ostatnim czasie polski obrońca nie może liczyć na regularną grę.

W strefie spadkowej pozostaje Empoli, jednak remis w Genui nie jest niekorzystnym wynikiem dla Azzurrich. Łukasz Skorupski zdołał zachować czyste konto, zaliczając kilka skutecznych interwencji. Do efektownych parad gospodarze nie zmuszali jednak polskiego bramkarza.

Zawodzi Inter, a równie poważnym rozczarowaniem jest dyspozycja Fiorentiny, która plasuje się w dolnej połówce tabeli. Fiołki nie zdołały pokonać u siebie Atalanty i wszystko wskazuje na to, że nie powalczą o najwyższe cele. Bartłomiej Drągowski tradycyjnie siedział na ławce rezerwowych.

Tym razem nie popisało się Lazio, ulegając przed własną publicznością Bolonii. Rzymianie mieli wiele okazji, ale Ciro Immobile i Felipe Anderson nie imponowali w niedzielę skutecznością. Dopiero rzutem na taśmę w doliczonym czasie gry Immobile z karnego uratował dla Biancocelestich remis.