Ligue 1: Zwycięstwa gospodarzy, Auxerre przegrało z Rennes

Zdjęcie okładkowe artykułu: TVN Agency / Błąd lekarza kosztował zdrowie piłkarza
TVN Agency / Błąd lekarza kosztował zdrowie piłkarza

W niedzielę dokończono 27. kolejkę rozgrywek Ligue 1. Wszystkie spotkania zakończyły się zwycięstwami gospodarzy. Trzy punkty do swojego dorobku dopisali piłkarze Le Havre, AS Saint Etienne oraz Stade Rennes.

W tym artykule dowiesz się o:

Piłkarzom AJ Auxerre nie udało się przedłużyć serii pięciu spotkań z rzędu bez porażki. W niedzielę podopieczni Jeana Fernandeza przegrali na wyjeździe z Rennes 0:2. Starcie tych klubów było wyrównane, a o zwycięstwie gospodarzy zadecydowała lepsza skuteczność. Tym razem na listę strzelców nie udało się wpisać Ireneuszowi Jeleniowi, przebywał on na boisku do 73. minuty, kiedy zastąpił go Daniel Niculae. Cały mecz rozegrał z kolei Dariusz Dudka. Auxerre zanotowało spadek na 12. lokatę w tabeli, tymczasem Rennes wciąż plasuje się na 6. miejscu, ale w związku z tym, że swój mecz przegrał w sobotę Olympique Lyon, klub ten traci do lidera zaledwie siedem punktów.

Dopiero po raz drugi w 2009 roku komplet punktów dopisali do swojego dorobku zawodnicy AS Saint Etienne. Na Stade Geoffroy-Guichard zmierzyli się oni z FC Nantes. I choć tuż po pierwszym gwizdku sędziego prowadzenie objęli goście, zawodnicy Alaina Perrina szybko odrobili straty, a ostatecznie odnieśli zasłużone zwycięstwo. FC Nantes w walce o korzystny rezultat nie pomogły dokonane przez trenera Elie Baupa zmiany i obecność na boisku trzech napastników. Gospodarze, którzy prowadzili 2:1 od 31. minuty, nie dali się zepchnąć do defensywy i utrzymali ten wynik do końca spotkania.

Cenne zwycięstwo odniósł beniaminek z Le Havre, który ograł u siebie FC Sochaux. Gospodarze od 12. minuty przegrywali wprawdzie 0:1 po golu Jacquesa Faty'ego, ale już 4 minuty później wyrównali po trafieniu Amadou Alassane. W dalszej części spotkania byli stroną przeważającą, co przełożyło się na rezultat, w 54. minucie na 2:1 podwyższył Kevin Anin i, jak się później okazało, była to bramka na wagę trzech punktów. Dzięki temu sukcesowi Le Havre nadal może mieć nadzieję na uniknięcie degradacji do II ligi, po 27. kolejce zespół ten wciąż zamyka tabelę Ligue 1, ale do 17. SM Caen traci już tylko osiem punktów.