Łukasz Teodorczyk w wybornej formie, kolejny gol Polaka!

Łukasz Teodorczyk ani myśli zwalniać! We wtorkowym meczu 12. kolejki belgijskiej ekstraklasy z KV Mechelen Polak zdobył kolejnego gola, a RSC Anderlecht zwyciężył 2:0.

Szymon Mierzyński
Łukasz Teodorczyk PAP/EPA / VIRGINIE LEFOUR / Łukasz Teodorczyk

Były napastnik Lecha Poznań i Dynama Kijów trafił w 31. minucie. Jego pierwszy strzał z ostrego kąta został zablokowany, lecz dobitka była już skuteczna i piłka wpadła do siatki między nogami golkipera gości, Anthony'ego Morisa.

Mecz mógł się zacząć dla Anderlechtu fatalnie, bo już w 6. minucie zespół KV Mechelen miał rzut karny. Sprokurował go Davy Roef, ale po chwili się zrehabilitował, broniąc uderzenie Yohana Croizeta. To nie był koniec nieszczęść przyjezdnych, bo tuż przed przerwą za dwie żółte kartki boisko musiał opuścić Aleksandar Bjelica.

Łukasz Teodorczyk przebywał na murawie do 78. minuty (zastąpił go Hamdi Harbaoui), a chwilę później gospodarze przypieczętowali zwycięstwo dzięki bramce Yoeriego Tielemansa, który wykorzystał jedenastkę.

Anderlecht wygrał 2:0 i pozostaje wiceliderem belgijskiej ekstraklasy ze stratą dwóch punktów do ZV Zulte Waregem.

"Teo" ma na koncie już osiem bramek i zrównał się z prowadzącym w klasyfikacji strzelców Idrissą Saaidim z KV Kortrijk.

RSC Anderlecht - KV Mechelen 2:0 (1:0)
1:0 - Łukasz Teodorczyk 31'
2:0 - Yoeri Tielemans (k.) 81'

Czy Łukasz Teodorczyk zostanie królem strzelców belgijskiej ekstraklasy?