Ligue 1: gol Kamila Glika nie wystarczył do zwycięstwa AS Monaco

Kamil Glik strzelił bramkę w meczu 11. kolejki Ligue 1 pomiędzy AS Saint-Etienne a AS Monaco. Polak otworzył wynik na korzyść gości, jednak gospodarze wyrównali i wywalczyli cenny punkt (1:1).

Konrad Kostorz
PAP/EPA / SEBASTIEN NOGIER

Kamil Glik świetnie otworzył ciekawie zapowiadający się pojedynek w Saint-Etienne. Już w 5. minucie uprzedził obrońców, po czym płaskim strzałem wykorzystał dośrodkowanie Thomasa Lemara z rzutu wolnego i w ten sposób strzelił swojego czwartego gola dla Monaco. Wcześniej reprezentant Polski trafił przeciwko OSC Lille, Angers SCO oraz w meczu Ligi Mistrzów z Bayerem Leverkusen.

Piłkarze z księstwa niedługo cieszyli się z prowadzenia, gdyż strzałem głową po dośrodkowaniu do remisu doprowadził stoper gospodarzy Loic Perrin.

Monaco próbowało wszelkimi sposobami ponownie zaskoczyć Stephane'a Ruffiera, ale ofensywne wysiłki nie przynosiły efekty. Nawet niezwykle aktywny i wszędobylski Kylian Mbappe Lottin, groźnie strzelający z dystansu Fabinho oraz uderzający w doliczonym czasie gry Gabriel Boschilia nie zdołali przechylić szali zwycięstwa na stronę przyjezdnych. Saint-Etienne nie ograniczało się tylko do obrony, lecz ostatecznie może być zadowolone z podziału punktów.

Glik wystąpił tradycyjnie od pierwszego do ostatniego gwizdka, a w drugiej połowie został ukarany żółtą kartką.

Monaco jest wiceliderem z takim samym dorobkiem punktowym jak zajmujące trzecią pozycję w tabeli Paris Saint-Germain. Na czwarte miejsce nieoczekiwanie wysunęło się EA Guingamp po pokonaniu na własnym terenie Angers. Dopiero drugą wygraną w sezonie odniosło AS Nancy, wygrywając z nieznacznie wyżej notowanym Caen.