Ligue 1: zwycięstwo Olympique Lyon na trudnym terenie. Maciej Rybus poza "jedenastką"

W drugim meczu 11. kolejki Ligue 1 Olympique Lyon pokonał na wyjeździe wyżej notowany Toulouse FC 2:1. Maciej Rybus na murawie pojawił się dopiero w drugiej połowie spotkania.

Konrad Kostorz
AFP / PHILIPPE DESMAZES

Reprezentant Polski na ławce rezerwowych usiadł tylko w pojedynku pierwszej kolejki w połowie sierpnia. Później trener Bruno Genesio nie stawiał na Macieja Rybusa tylko wówczas, gdy zmagał się on z problemami zdrowotnymi. Tak było między innymi w spotkaniu Ligi Mistrzów z Juventusem Turyn (0:1).

Tym razem od pierwszego gwizdka na lewej stronie defensywy wystąpił Jeremy Morel, a Rybus zagrał dopiero od 69. minuty, kiedy zastąpił Maxwela Corneta. Wynik był już wówczas ustalony na korzyść drużyny z Lyonu, która dwa poprzednie mecze ligowe przegrała i zajmowała dopiero 10. pozycję w tabeli.

Zwycięstwo OL zapewnił Alexandre Lacazette, który dzięki dubletowi w klasyfikacji strzelców ma już dziewięć trafień i ustępuje tylko Edinsonowi Cavaniemu z PSG (10 goli).

Wiele wskazuje na to, że Rybus zagra w "jedenastce" w środę, kiedy Lyon zmierzy się na wyjeździe z Juventusem. Dla francuskiego zespołu to ostatnia szansa na zachowanie szans na awans do 1/8 finału LM.

Toulouse FC - Olympique Lyon 1:2 (1:1)
0:1 - Lacazette (k.) 15'
1:1 - Jullien 26'
1:2 - Lacazette 52'

Czerwona kartka: Rafael /56' za drugą żółtą/ (Lyon).