Godny rywal Roberta Lewandowskiego. Anthony Modeste ucieka napastnikowi Bayernu

Robert Lewandowski ma w tym sezonie godnego rywala w walce o tytuł króla strzelców Bundesligi. Anthony Modeste na dwa trafienia Polaka odpowiedział w niedzielę trzema i ma już w dorobku jedenaście goli, o cztery więcej, niż napastnik Bayernu.
Grzegorz Wojnarowski
PAP/EPA / EPA/Marius Becker

W sobotę Lewandowski zdobył dwie bramki w meczu z Augsburgiem, przerwał trwającą 481 minut indolencję strzelecką w niemieckiej ekstraklasie i zbliżył się do prowadzącego w klasyfikacji strzelców Modeste. Nasz reprezentant ma w dorobku siedem goli, a Francuz z 1.FC Koeln do niedzielnego spotkania z Hamburgerem SV miał ich osiem.

Były zawodnik Girondins Bordeaux, Bastii i TSG 1899 Hoffenheim pokazał jednak, że jest w życiowej formie. Pod koniec pierwszej połowy zmarnował rzut karny, ale w drugiej trafił do siatki aż trzykrotnie i zapewnił swojej drużynie zwycięstwo 3:0.

"Modeste strzela nawet sznurówkami" - napisał o jego wyczynie dziennik "Bild", nawiązując do pierwszego gola Francuza w meczu z HSV. Napastnik "Kozłów" pokonał wówczas bramkarza rywali Rene Adlera tylko lekko trącając piłkę. "Bild" wyliczył też, że to pierwszy hat-trick piłkarza 1. FC Koeln w Bundeslidze od 1997 roku, gdy trzy bramki w jednym meczu zdobył dla tego klubu Toni Polster.

W dziewięciu meczach tego sezonu Modeste strzelił jedenaście goli, przy czym siedem w ostatnich czterech kolejkach. Nad Lewandowskim i Pierrem-Emerickiem Aubameyangiem, którzy zajmują drugie miejsce w wyścigu o koronę króla strzelców, ma już cztery bramki przewagi.