Olympique Marsylia - Girondis Bordeaux: punkt gości bez Lewczuka. Niecodzienna sytuacja

Nie padły gole w Marsylii, gdzie Olympique zremisował z Bordeaux 0:0. W zespole gości zabrakło kontuzjowanego Igora Lewczuka. W 13. minucie kibice byli świadkami niecodziennego wydarzenia.

Michał Piegza
piłkarze Olympique Marsylia AFP / Na zdjęciu: piłkarze Olympique Marsylia

Bez Igora Lewczuka Bordeaux zagrało w Marsylii z Olympique. Polak miał problem z prawym stawem skokowym i już od kilku dni jego występ stał pod znakiem zapytania.

W pierwszej części żadna z drużyn nie potrafiła na dłużej wywalczyć przewagi na boisku. Niewiele było spięć podbramkowych. Początkowo najciekawsza była... zmiana sędziego. Problemy z układem trawiennym miał arbiter główny Nicolas Rainville, który już w 13. minucie szybko zbiegł z boiska i zastąpił go Johan Hamel.

W premierowej odsłonie godnymi uwagi były jedynie strzały z 18. minuty w wykonaniu Floriana Thauvina, który przed siebie odbił Jerome Prior oraz próba głową Bouny Sarra. Zawodnik gospodarzy doszedł do uderzenia po dobrej wrzutce aktywnego Thauvina.

Lepsze okazje na zdobycie gola gracze z Marsylii stworzyli sobie po przerwie. Olympique był aktywniejszy w ofensywie i powinien trafić do siatki. Sześć minut po zmianie stron groźnie z dystansu uderzył Thauvin, jednak Prior efektownie odbił piłkę. Z kolei wprowadzony w drugiej części Aaron Leya gola miał obowiązek zdobyć w 67. minucie, kiedy niecelnym strzałem wykończył składną akcję swojego zespołu. Jeszcze lepszą okazję rezerwowy miał sześć minut później, ale nie trafił w bramkę z ośmiu metrów.

Zawodnicy Olympique atakowali do końca, jednak poważniej nie potrafili zagrozić Bordeaux, które nie kwapiło się do ofensywy. Spotkanie zakończyło się podziałem punktów, z którego bardziej zadowoleni powinni być koledzy z drużyny Igora Lewczuka.

Olympique Marsylia - Girondins Bordeaux 0:0

Olympique Marsylia: Yohann Pele - Rod Fanni, Rolando, Matheus Doria, Henri Bedimo - Maxime Lopez, Lassana Diarra, Zinedine Machach (59' Remy Cabella) - Florian Thauvin, Bafetimbi Gomis (55' Aaron Leya), Bouna Sarr (85' Romain Alessandrini).

Girondis Bordeaux: Jerome Prior - Youssouf Sabaly, Jeremy Toulalan, Nicolas Pallois, Diego Contento - Gregory Sertic, Jaroslav Plasil - Francois Kamano, Malcom, Adam Ounas (74' Gaetan Laborde) - Diego Rolan (79' Abdou Traore).

Żółta kartka: Pallois (Bordeaux).

Sędzia: Nicolas Rainville, od 13. minuty Johan Hamel.

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Igor Lewczuk powinien zostać podstawowym stoperem reprezentacji Polski?