Liga Młodzieżowa UEFA: znakomity występ Floriana Schikowskiego. Cały mecz Krystiana Bielika

W 4. kolejce spotkań Ligi Młodzieżowej UEFA Borussia M'gladbach (Florian Schikowski) pokonała 4:1 Celtic Glasgow, zaś Arsenal Londyn (Krystian Bielik) zremisował 1:1 z Ludogorcem Razgrad.

Tomasz Rosiński
Newspix / Pawel Jaskolka
Borussia źle rozpoczęła rywalizację z Celtikiem, gdyż jako pierwsza już w 12. minucie straciła bramkę z rzutu karnego. Jednak od czego miała świetnie dysponowanego tego dnia pomocnika Floriana Schikowskiego, który w przeciągu dziesięciu minut zdobył trzy gole dla niemieckiego zespołu i z niekorzystnego 0:1 zrobiło się szybko 3:1. Pod koniec pojedynku wynik ustalił Mika Hanraths.

Schikowski spędził na boisku 77 minut, zaś zmienił go Aaron Herzog. Reprezentant Polski juniorów (U-19) znajduje się w ostatnim czasie w wysokiej formie, a 11 października 2016 roku zapewnił Biało-Czerwonym wygraną nad Irlandią Północną (1:0) i zarazem awans do kolejnej rundy eliminacji do mistrzostw Europy.

Mniej powodów do zadowolenia niż Florian Schikowski miał we wtorek Krystian Bielik (kapitan drużyny z Londynu, rozegrał całą potyczkę), gdyż jego Arsenal tylko zremisował na wyjeździe z bułgarskim Ludogorcem (1:1), który to w poprzednim starciu ograł 3:0.