Arsene Wenger: Ludogorec zmusił nas do dużego wysiłku

Menedżer Arsenalu Arsene Wenger był zadowolony ze swojej drużyny, która we wtorkowy wieczór pokonała Ludogorec Razgrad w rozgrywkach Ligi Mistrzów (3:2).

Bartosz Zimkowski
Na zdjęciu Arsene Wenger PAP / FACUNDO ARRIZABALAGA / Na zdjęciu Arsene Wenger
Po kwadransie to mistrz Bułgarii prowadził 2:0. Jednak jeszcze przed przerwą Arsenal zdołał wyrównać losy spotkania. Trzy minuty przed końcem po solowej akcji Mesuta Oezila strzelił zwycięskiego gola.

- Wspaniali piłkarze podejmują bardzo dobre decyzje na boisku oraz znajdują idealne rozwiązania. Na pierwszy rzut oka nie wyglądało to na doskonałe rozwiązanie, ale gdy piłka znalazła się w bramce zmieniłem zdanie. Chciałem, aby zakończył tę akcję w prostszy sposób, ale miał wystarczająco duże umiejętności i udowodnił, że miał rację - powiedział Arsene Wenger.

- Nie przyjechaliśmy tutaj, żeby się nie zmęczyć. Rywale zmusili nas do sporego wysiłku i musieliśmy się bardzo natrudzić, by wygrać to spotkanie. Czasem w życiu zdarza się, że nie zdajemy sobie sprawy z tego jak dobrzy jesteśmy - i tak jest właśnie z Ludogorem, ponieważ to jest naprawdę dobry zespół - zakończył.