Mistrzowski sezon Arsenalu? Jest tylko jedno "ale"

Arsenal bardzo dobrze rozpoczął nowy sezon. Zapewnił sobie już awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów, jest w czubie tabeli Premier League i w ćwierćfinale Pucharu Ligi. Jednak listopad to zawsze utrapienie dla Arsene'a Wengera.

Bartosz Zimkowski
Arsene Wenger Getty Images / Paul Gilham / Na zdjęciu: Arsene Wenger
Statystyki są nieubłagane dla Arsene'a Wengera. Listopad jest najgorszym miesiącem dla Arsenalu odkąd objął stery w Kanonierach. Średnio zdobywa w tym czasie 1,59 punktu, a w najlepszym okresie - marcu - aż 2,18. Różnica jest tym bardziej kolosalna, jeśli zestawimy obok siebie dwa najgorsze miesiące: listopad (1,59 pkt) i sierpień (1,88 pkt).

Te statystyki jasno pokazują, że Arsenal po 2-3 miesiącach od początku sezonu ma problem, żeby utrzymać dobrą dyspozycję. W listopadzie Wenger przegrał aż 26 meczów - to o osiem więcej niż na przykład w grudniu, kiedy rozegrał 31 spotkań więcej.

Listopad wyraźnie nie służy Kanonierom pod wodzą Wengera. Wydawało się, że klątwa tego miesiąca ziści się we wtorkowy wieczór, kiedy Ludogorec Razgrad po kwadransie prowadził z Arsenalem 2:0 w pojedynku Ligi Mistrzów.

Londyńczycy podnieśli się jednak i jeszcze przed przerwą remisowali, a trzy minuty przed końcem Mesut Oezil zabawił się z rywalem i strzelił zwycięskiego gola. Listopad zaczął się zatem bardzo dobrze, chociaż terminarz jest bardzo trudny. Mecze z Tottenhamem Hotspur i Manchesterem United czy rywalizacja z Paris Saint Germain w Lidze Mistrzów.

Z drugiej strony z sześciu listopadowych meczów Arsenal aż cztery z nich zagra na Emirates Stadium.