KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

APOEL Nikozja zabrał głos w sprawie Mateusza Piątkowskiego

APOEL Nikozja nie pozostał głuchy na tekst Międzynarodowej Federacji Piłkarzy Zawodowych (FIFPro) dotyczący szykanowania Mateusza Piątkowskiego. Cypryjski klub zapewnia, że wywiązuje się z warunków umowy z polskim piłkarzem.
Maciej Kmita
Maciej Kmita
Newspix / PIOTR MATUSEWICZ / PRESSFOCUS

Mateusz Piątkowski jest zawodnikiem APOELu-u od lipca 2015 roku, a jego kontrakt z klubem jest ważny do końca sezonu 2017/218, ale latem APOEL zadecydował, że nie wiąże z nim przyszłości i próbuje zmusić go do rozwiązania kontraktu, stosując nieczyste zagrania.

Nad sytuacją Polaka pochyliła się FIFPro i w środę na łamach portalu związku pojawił się tekst dotyczący Piątkowskiego. Dowiedzieliśmy się z niego, że polski napastnik nie ma prawa do treningów z I zespołem APOEL-u, a jego aktywność sprowadza się do 45-minutowych samotnych sesji treningowych. "Kiedy trenuje na boisku, uruchamiane są zraszacze, które spryskują go wodą" - czytamy, a reprezentujący piłkarza prawnik, Marcin Kwiecień dodaje: - Czuje się jak niechciany śmieć.

Piątkowski ponadto nie może zaparkować auta pod stadionem i ma ograniczony dostęp do sprzętu treningowego. Podczas spotkań APOEL-u nie może siedzieć z kolegami z drużyny na trybunie - jest zmuszany do siedzenia wśród kibiców.

APOEL nie pozostał głuchy na publikację FIFPro i opublikował komunikat w sprawie. Oto jego treść:

"APOEL w pełni wywiązuje się z warunków kontraktu i przestrzega międzynarodowych regulacji. Treść publikacji FIFPro jest badana przez prawników przed podjęciem odpowiednim kroków". 

W minionym sezonie Piątkowski wystąpił w 22 meczach APOEL-u i zdobył jedną bramkę. Po raz ostatni na boisku pojawił się 16 kwietnia.

ZOBACZ WIDEO Legia - Real. Był Prijo, było party!

Mateusz Piątkowski powinien zgodzić się na wcześniejsze rozwiązanie kontraktu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
APOEL Nikozja
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×