Stal - Polonia: mecz w ciemności dla zielono-czarnych

Stal Stalowa Wola pokonała na własnym boisku Polonię Bytom 1:0. Jedynego gola zdobył Adrian Dziubiński. Przez pół drugiej połowy zawodnicy grali w trudnych warunkach ze względu na zapadającą ciemność.

Kamil Górniak
Stal Stalowa Wola / Stal Stalowa Wola

Spotkanie w Stalowej Woli nie należało do interesujących. Przez większą część pierwszej połowy gra toczyła się głównie w środkowej części boiska, panował spory chaos. Brakowało też przede wszystkim okazji bramkowych. Goście właściwie tylko raz mogli zdobyć gola, ale Marcin Lachowski w trudnej sytuacji znacznie przestrzelił.

Zielono-czarni z kolei częściej posiadali piłkę, ale brakowało wykończenia. W 36. minucie padła jednak bramka dla gospodarzy. Najpierw groźnie uderzył Adrian Gębalski, a Marcin Michalak sparował piłkę do boku, a po chwili napastnik Stali świetnie dograł w pole karne do niepilnowanego Adriana Dziubińskiego, który pewnym strzałem pokonał bramkarza Polonii.

Po zmianie stron mogło dojść do wyrównania, ale po jednej z akcji gości piłkę z linii bramkowej wybił Bruno Żołądź. Stalowcy głównie skupiali się na kontrach. Po jednej z nich Dziubiński minął bramkarza Polonii, ale piłka mu nieco odskoczyła i ratował się strzałem z trudnej pozycji, ale nie zdołał trafić do pustej bramki. W 73. minucie Bartosz Koncki ofiarną interwencją w polu karnym powstrzymał jednego z rywali i uchronił Stal przed utratą gola. Polonia do końca walczyła o punkt, ale to gospodarze mieli lepsze okazje na kolejne trafienia, ale ostatecznie bramki już nie padły.

Stal Stalowa Wola - Polonia Bytom 1:0 (1:0)
1:0 - Adrian Dziubiński 36’

Stal Stalowa Wola: Bartosz Koncki - Konrad Korczyński, Mateusz Kolbusz, Szymon Jarosz, Mateusz Wójcik, Michał Mistrzyk (84' Michał Dobkowski), Bruno Żołądź, Adrian Dziubiński, Przemysław Stelmach (87' Adam Zawierucha), Kamil Bętkowski (46' Bartłomiej Wasiluk), Adrian Gębalski (78' Kacper Piechniak).

Polonia Bytom: Marcin Michalak - Wojciech Jurek (82’ Mateusz Słodowy), Peter Janosik, Marek Szyndrowski, Jakub Żmuda, Michał Chrabąszcz, Sławomir Musiolik (88' Seweryn Pielichowski), Marcin Lachowski, Kamil Zalewski (75' Patryk Stefański), Piotr Ceglarz, Arkadiusz Kowalczyk (67' Bartłomiej Setlak).

Żółte kartki: Mateusz Kolbusz (Stal) oraz Jakub Żmuda, Marcin Lachowski, Piotr Ceglarz (Polonia).

Sędzia: Szymon Lizak (KS Poznań).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!