Rekordowa seria Mauricio Pochettino

W niedzielę Mauricio Pochettino ustanowił rekord Tottenhamu. Wszystko dzięki zremisowanemu spotkaniu 11. kolejki Premier League z Arsenalem (1:1).

Karol Borawski
Mauricio Pochettino PAP/EPA / TRACEY NEARMY / Na zdjęciu: Mauricio Pochettino

W przypadku zwycięstwa Arsenal mógł awansować na pozycję lidera Premier League. Rozgrywany na Emirates mecz zakończył się jednak podziałem punktów.

Gospodarze wyszli na prowadzenie po samobójczym trafieniu Kevina Wimmera, a na początku drugiej połowy wyrównał Harry Kane.

Mauricio Pochettino może się cieszyć z wyniku niedzielnego spotkania. Argentyński menedżer przy okazji osiągnął najlepszy wynik w historii Tottenhamu.

Pochettino jest pierwszym menedżerem w historii klubu z White Hart Lane, który w pierwszych pięciu meczach przeciwko Arsenalowi nie doznał ani jednej porażki.

Kluby z północnego Londynu wrócą do ligowej rywalizacji po przerwie na mecze międzypaństwowe. 19 listopada Arsenal zagra na wyjeździe z Manchesterem United, a Tottenham podejmie West Ham United.

Który zespół zajmie wyższe miejsce w Premier League?