Towarzysko: kompromitująca wpadka Rosji Stanisława Czerczesowa

Przygotowująca się do udziału w MŚ 2018 reprezentacja Rosji doznała kompromitującej porażki w meczu towarzyskim z Katarem. Ekipa Stanisława Czerczesowa uległa 71. drużynie świata wg rankingu FIFA 1:2.

Maciej Kmita
Aleksandr Kokorin Getty Images / Dennis Grombkowski / Na zdjęciu: Aleksandr Kokorin
Rozegrane w Doha spotkanie dobrze rozpoczęło się dla gości, bo już w 5. minucie prowadzenie dał im Aleksandr Samiedow, który wykorzystał rzut karny. W I połowie sędzia Cristian Balaj podyktował jeszcze dwie "11" - w 29. minucie nie wykorzystał jej Ibrahim Majid, ale sześć minut później Boualem Khoukhi zamienił ją na wyrównującego gola.

W 72. minucie sensacyjne prowadzenie gospodarzom zapewnił Karim Boudiaf. Rosjanie mieli jeszcze szansę na wyrównanie, ale w 87. minucie Saad Al Sheeb obronił rzut karny wykonywany przez Aleksandra Kokorina.

To druga z rzędu porażka przygotowującej się do udziału w MŚ 2018 Rosji. W październiku zespół byłego trenera Legii Warszawa, Stanisława Czerczesowa uległ 3:4 Kostaryce. We wtorek Rosjanie zagrają towarzysko z Rumunią.

Katar - Rosja 2:1 (1:1)
0:1 - Samedow (k.) 5'
1:1 - Khoukhi (k.) 35'
2:1 - Boudiaf 72'

Stanisław Czerczesow sprawdzi się w roli selekcjonera reprezentacji Rosji?