Koniec wyśmienitej passy Anglii? Od siedmiu lat bez porażki

W Anglii obawiają się, że w piątek może nadejść kres fantastycznej passy, którą wyśrubowała reprezentacja. Od 32 meczów w eliminacjach do mistrzostw świata czy Europy nie znalazła pogromcy.

Bartosz Zimkowski
Reprezentacja Anglii PAP/EPA / EPA/ANDY RAIN / Reprezentacja Anglii
Anglicy po Euro 2016 nie są w dobrej formie. Zmiana selekcjonera najpierw dała wymęczone zwycięstwo nad Słowacją 1:0. Jedynego gola podopieczni Sama Allardyce'a strzelili dopiero w doliczonym czasie gry.

W kolejnym spotkaniu "Big Sam" nie poprowadził już kadry. Rozstał się po aferze z nakłanianiem do nielegalnych transferów i omijania przepisów. Stery przejął Gareth Southgate i chociaż wygrał z Maltą 2:0, to jednak Synowie Albionu zagrali bardzo źle. Później zremisowali 0:0 ze Słowenią, ale ich bohaterem był Joe Hart, a więc bramkarz.

Teraz kibice Anglii obawiają się, że pojedynek ze Szkocją może sprawić iż passa meczów bez porażki w spotkaniach eliminacyjnych do mistrzostw świata czy Europy zostanie przerwana.

Od 32 pojedynków są niepokonani, a w tym czasie odnieśli aż 24 zwycięstwa. Poprzednie eliminacje do Euro 2016 zakończyli z bilansem 10 spotkań i 10 wygranych. Teraz jednak może nie być tak łatwo, ponieważ Szkoci są bardzo zmobilizowani do osiągnięcia korzystnego wyniku.

Ostatni raz Anglia przegrała w 2009 roku nie dając rady w Kijowie Ukrainie. Passę Wyspiarzy mogła przerwać również Polska, jednak na Stadionie Narodowym padł remis 1:1, a w rewanżu przegraliśmy 0:2.