II liga: Petr Nemec już zwycięża, Olimpia Elbląg zapunktowała w dziewięciu

Warta Poznań wygrała pierwszy mecz pod wodzą Petra Nemca. Beniaminek zwyciężył 2:0 w Zambrowie. Olimpia Elbląg doprowadziła do remisu 2:2 z Kotwicą Kołobrzeg, grając w dziewięciu.

Petr Nemec zastąpił na ławce Warty Poznań Tomasza Bekasa w zaskakującym momencie, ponieważ po zwycięstwie z Błękitnymi Stargard. Decyzja o zmianie trenera została jednak podjęta wcześniej i Zieloni mogli w sobotę pójść za ciosem, a nie przełamać się. Wygrana 2:0 z Olimpią Zambrów to druga z rzędu, dzięki czemu Warta może trochę odetchnąć ponad strefą spadkową.

Na gole kibice czekali do drugiej połowy. Beniaminek zagrał w niej lepiej od Olimpii, a optyczną przewagę udokumentowali Franciszek Siwek oraz Michał Ciarkowski. Ten drugi pracował już pod skrzydłami Nemca we Flocie Świnoujście. W 61. minucie dał sygnał trenerowi, że może na niego liczyć, wykorzystując mocne dośrodkowanie z lewego skrzydła.

Za tydzień Warta zagra awansem z Kotwicą Kołobrzeg. Drużyna znad morza straciła prowadzenie w doliczonym czasie meczu z Olimpią Elbląg i zremisowała 2:2. Na dodatek, w haniebnych okolicznościach, ponieważ goście rozegrali prostą akcję po wrzucie z autu, będąc na boisku w dziewięciu. Wcześniej dwóch piłkarzy beniaminka dostało czerwoną kartkę. Kotwica nie zwyciężyła od dziewięciu kolejek i grzęźnie blisko dna.

Na przeciwnym biegunie jest Odra Opole. Podopieczni Jana Furlepy zwyciężyli 1:0 z Polonią Bytom i przynajmniej do niedzieli są liderami. Autorem złotego gola był Marcin Niemczyk. To jego pierwsze trafienie w sezonie, dzięki któremu jest już 13. piłkarzem Odry, który minimum raz wpisał się na listę strzelców. Polonia pozostała czerwoną latarnią ligi.

Skromne zwycięstwa odnieśli piłkarze Puszczy Niepołomice i Błękitni Stargard. Ćwierćfinalista Pucharu Polski pokonał 1:0 Legionovię Legionowo, wskoczył na miejsce barażowe i czeka na ripostę sąsiadki Siarki Tarnobrzeg. Błękitni poradzili sobie z PGE GKS Bełchatów i zakończyli bardzo nierówną rundę w górnej połowie tabeli. Komplet punktów zapewnił im żelazny dżoker Sebastian Inczewski.

Wydarzeniem 17. kolejki są niedzielne derby Podkarpacia między Siarką a Stalą Stalowa Wola. Na innych stadionach Raków Częstochowa podejmie Polonię Warszawa, a Radomiak Radom - ROW 1964 Rybnik.

Sobota w II lidze:

Olimpia Zambrów - Warta Poznań 0:2 (0:0)
0:1 - Franciszek Siwek 51'
0:2 - Michał Ciarkowski 61'

Błękitni Stargard - PGE GKS Bełchatów 1:0 (0:0)
1:0 - Sebastian Inczewski 61'

Rozwój Katowice - Gryf Wejherowo 3:1 (1:0)
1:0 - Tomasz Szatan 7'
2:0 - Tomasz Wróbel 54'
2:1 - Piotr Kołc (k.) 62'
3:1 - Mateusz Wrzesień 63'

Puszcza Niepołomice - Legionovia Legionowo 1:0 (0:0)
1:0 - Piotr Stawarczyk (k.) 78'

Kotwica Kołobrzeg - Olimpia Elbląg 2:2 (1:1)
1:0 - Łukasz Kacprzycki 9'
1:1 - Paweł Piceluk 22'
2:1 - Mateusz Świechowski 48'
2:2 - Michał Bartkowski 90'

Polonia Bytom - Odra Opole 0:1 (0:0)
0:1 - Marcin Niemczyk 69'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Petr Nemec poprowadzi Wartę Poznań do utrzymania?