Polski snajper przebudził się na Cyprze

Arkadiusz Piech w końcu strzelił bramkę dla Apollon FC. Polak trafił w wygranym 6:0 (3:0) meczu 11. kolejki cypryjskiej ekstraklasy z Karmiotissa Pano Polemidion.

Bartosz Zimkowski
PAP/EPA / EPA / KATIA CHRISTODOULOU
Arkadiusz Piech rozstał się latem z Legią Warszawa i zdecydował się wrócić na Cypr, gdzie wcześniej był wypożyczony. Podpisał kontrakt z Apollon FC, ale w tym sezonie idzie mu jak po grudzie.

Dopiero w niedzielę strzelił swoją pierwszą bramkę w lidze w nowych barwach. Trzeba jednak przyznać, że Polak dotychczas zagrał tylko raz w podstawowym składzie. Tym razem na murawie zameldował się już w 21. minucie, zmieniając kontuzjowanego kolegę. Już wówczas jego drużyna prowadziła 3:0.

Ostatecznie zwyciężyła 6:0, a w 70. minucie swojego premierowego gola uzyskał Arkadiusz Piech.

Dotychczas w lidze zagrał 6 meczów, uzbierał łącznie 172 minuty.

Apollon FC w tabeli zajmuje piąte miejsce ze stratą sześciu punktów do lidera AEK Larnaca.

Czy Piech wróci jeszcze do ligi polskiej?