Volkswagen przykręci kurek VfL Wolfsburg

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Peter Steffen
PAP/EPA / Peter Steffen
zdjęcie autora artykułu

VfL Wolfsburg nie będzie już mógł liczyć na ogromną pomoc ze strony Volkswagena. Koncern motoryzacyjny zdecydował się przykręcić kurek z gotówką klubowi występującemu w Bundeslidze.

W tym artykule dowiesz się o:

Dotychczas działacze Wilków mogli sobie pozwolić na wiele. Co roku sprowadzali gwiazdy. Rocznie dostawali od głównego udziałowca około 100 milionów euro. Teraz jednak klub będzie musiał zacisnąć pasa, nadchodzą chude lata.

Dyrektor sportowy Wolfsburga, Klaus Allofs przyznał w weekendowym programie na żywo, że brak awansu do Ligi Mistrzów oznaczał dla nich prośbę o kolejne pieniądze od Volkswagena.

Decyzja producenta samochodów motywowana jest polityką oszczędnościową. Koncern chce odbudować swoją pozycję na rynku motoryzacyjnym. Klub Jakuba Błaszczykowskiego zdenerwował też możnego sponsora słabymi wynikami w poprzednim sezonie. VfL zakończył sezon na 14. miejscu w Bundeslidze.

Jak piszą dziennikarze "kickera", bez dopływu gotówki z tego źródła VfL Wolfsburg nie będzie w stanie walczyć o czołowe lokaty niemieckiej ekstraklasy. Ma stać się ligowym średniakiem.

ZOBACZ WIDEO Borussia - Legia. Niemiecki dziennikarz: To było jak mecze gwiazd!

Źródło artykułu: