Miroslav Bożok zdyskwalifikowany na cztery mecze

Komisja Ligi Ekstraklasy SA zdyskwalifikowała Miroslava Bożoka na cztery mecze Lotto Ekstraklasy. To oznacza, że kapitan Arki Gdynia w 2016 roku nie pojawi się już na boisku.

Maciej Kmita
PAP / Adam Warżawa
Miroslav Bożok został w ten sposób ukarany za brutalny faul na Patryku Frycu, którego dopuścił się w meczu 16. kolejki Lotto Ekstraklasy z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza (1:3). W 37. minucie niedzielnego spotkania kapitan Arki bezmyślnie zaatakował rywala tzw. "sankami", czyli wykonał wślizg dwiema wyprostowanymi nogami.

Sędzia Łukasz Bednarek z Koszalina natychmiast ukarał Słowaka czerwoną kartką. Komisja Ligi Ekstraklasy SA natomiast podczas czwartkowego posiedzenia zakwalifikowała zachowanie Bożoka jako "poważny, rażący faul" i zdyskwalifikowała go na cztery spotkania ekstraklasy.

To oznacza, że Bożok wróci do gry dopiero w rundzie wiosennej, ponieważ przed przerwą zimową ligowcy rozegrają jeszcze tylko cztery spotkania.

Miroslav Bożok powinien zostać zdyskwalifikowany na dłużej niż cztery mecze?