Ignazio Abate: Milan pokazał dojrzałość

Ignazio Abate chwali Milan po sobotniej wygranej z Empoli (4:1). Według doświadczonego obrońcy zespół wyciągnął lekcję z ostatnich trzech.

Karol Borawski
Getty Images / Dino Panato

Milan wygrał okazale, ale trzy gole zdobył w ostatnich 30 minutach spotkania. Vincenzo Montella przyznał, że jego zespół w pierwszej części meczu prezentował się bardzo przeciętnie i musiał wstrząsnąć szatnią.

- To by dobry występ, zaprezentowaliśmy solidność. Milan pokazał dojrzałość, wcześniej tego typu mecze przegraliśmy. Teraz mamy odpowiednią mentalność - powiedział Abate.

- Empoli przysporzyło nam sporo problemów, ale stworzyliśmy wiele okazji. W drugiej połowie graliśmy jak wielki zespół. Jesteśmy silni pod względem taktycznym - dodał.

Przed niedzielnym meczem Romy z Pescarą AC Milan zajmuje drugie miejsce w Serie A. - Musimy zachować spokojne głowy i iść dalej. Trener izoluje nas od negatywnych rzeczy i pomaga nam odpowiednio się skoncentrować - przyznał 30-letni obrońca.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Milan jest w stanie pokonać Juventus w walce o tytuł?