Serie A: sześć goli na San Siro. Zwycięstwo Interu Mediolan

Inter Mediolan przez chwilę mógł się obawiać, że wrócą demony z Ligi Europy, ale nic takiego się nie stało. Na San Siro Fiorentina przegrała 2:4.

Bartosz Zimkowski
Radość piłkarzy Interu Mediolan PAP/EPA / EPA/DANIEL DAL ZENNARO / Radość piłkarzy Interu Mediolan
Fatalnie ten mecz rozpoczął się dla Fiorentiny, która po niecałych 20 minutach przegrywała aż 0:3. Już po 180 sekundach od pierwszego gwizdka sędziego piłka trafiła na 14 metr, gdzie był niepilnowany Marcelo Brozović i uderzył nie do obrony. Futbolówka wylądowała pod poprzeczką.

Sześć minut później bramkarz gości wybił piłkę po dośrodkowaniu Perisicia z lewej strony, ale zrobił to tak nieumiejętnie, że futbolówka znalazła się pod nogami Candrevy, a ten nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce.

Trzeci cios zadał sam kapitan. Ograł obrońcę, a następnie uderzył z prawej nogi i Inter był w siódmym niebie. Z pewnością nie spodziewał się, że obudzą się demony z poprzedniego tygodnia. W czwartek, w Lidze Europy, Inter po pierwszej połowie prowadził z Hapoelem Beer Szewa 2:0, a mimo to przegrał 2:3.

Tymczasem osiem minut przed przerwą długie podanie otrzymał Nikola Kalinić, który mając przed sobą tylko bramkarza, uderzył między jego nogami.

Sytuacja goście skomplikowała się w doliczonym czasie gry pierwszej połowy, gdy za taktyczny faul z boiska został usunięty Gonzalo Rodriguez.

Mimo to w drugiej odsłonie Fiorentina była w stanie zdobyć kontaktowego gola autorstwa Ilicicia.

Na boisku zrobiło nerwowo i w samej drugiej połowie sędzia pokazał aż sześć żółtych kartek. Ostatecznie kropkę nad "i" postawił Icardi, który dobił strzał Perisicia.

Inter wygrał 4:2 i awansował na ósme miejsce. Ma 12 punktów mniej od prowadzącego Juventusu Turyn.

Inter Mediolan - Fiorentina 4:2 (3:1)
1:0 - Marcelo Brozović 3'
2:0 - Antonio Candreva 9'
3:0 - Mauro Icardi 19'
3:1 - Nikola Kalinić 37'
3:2 - Josip Ilicić 62'
4:2 - Mauro Icardi 90+1'

Inter: Handanović - D'Ambrosio, Ranocchia, Miranda, Ansaldi - Brozović, Kondogbia (46' Mario) - Candreva (78' Eder), Banega (68' Melo), Pericić - Icardi.

Fiorentina: Tatarusanu - Salcedo, Gonzalo Rodriguez, Astori, Milić (46' Tomović) - Badelj, Valero - Tello (74' Perez), Ilicić, Bernardeschi (65' Chiesa) - Kalinić.

Żółte kartki: Geoffrey Kondogbia, Felipe Melo, Joao Miranda, Marcelo Brozović (Inter) oraz Carlos Salcedo (Fiorentina).

Czerwona kartka: Gonzalo Rodriguez /45+1' - za faul taktyczny/ (Fiorentina).