Anglia: Paweł Wszołek bohaterem! Gol, asysta i przerwana seria sześciu porażek z rzędu

Paweł Wszołek został bohaterem Queens Park Rangers. W sobotnim meczu z Wolverhampton Wanderers najpierw zaliczył asystę, a później strzelił zwycięską bramkę. Jego drużyna wygrała 2:1.

Bartosz Zimkowski
Paweł Wszołek Getty Images / Warren Little / Na zdjęciu: Paweł Wszołek
Sześć porażek z rzędu i w końcu Queens Park Rangers przerwało tą okrutną serię. W sobotę w meczu The Championship najpierw w 53. minucie po dośrodkowaniu Pawła Wszołka gola zdobył Idrissa Sylla.

Osiem minut później Wilki zdołały jednak wyrównać, ale ostatecznie cios należał do londyńczyków. Po strzale Wszołka 180 sekund przed końcem spotkania QPR zwyciężyło.

Na ostatnie 22 minuty na boisku pojawił się drugi z reprezentantów naszego kraju - Ariel Borysiuk.

Dla Wszołka był to drugi gol w The Championship w tym sezonie. Pierwszego zdobył 15 października w pojedynku z Reading. 15 dni wcześniej zaliczył jedyną (do sobotniego popołudnia) asystę w lidze. Wszołek po raz trzeci z rzędu pojawił się w wyjściowym składzie.

Queens Park Rangers awansowało na 19. miejsce w The Championship.

W sobotę wystąpił jeszcze Tomasz Kuszczak. Barnsley zremisowało z drużyną Polaka Birmingham City 2:2.

Informacje sportowe możecie śledzić również w aplikacji WP SportoweFakty na Androida (do pobrania w Google Play) oraz iOS (do pobrania w iTunes). Komfort i oszczędność czasu!

Czy Wszołek w przyszłym sezonie będzie grał w Anglii?