Puchar Anglii: Chelsea nie dała szans III-ligowcowi, czerwona kartka Johna Terry'ego

Chelsea bez wpadki w Pucharze Anglii. W starciu z III-ligowym Peterborough United podopieczni Antonio Conte zwyciężyli 4:1. Wynik mógłby być jeszcze wyższy, gdyby nie czerwona kartka dla Johna Terry'ego.

Szymon Mierzyński
Pedro Rodriguez Getty Images / Shaun Botterill / Na zdjęciu: Pedro Rodriguez
9. ekipa League 1 zaczęła mecz na Stamford Bridge dość odważnie i przez nieco ponad kwadrans stawiała faworytowi opór. Gdy straciła jednak pierwszego gola, obraz gry wyglądał już dokładnie tak jak można się było spodziewać. Po chwilowej nawałnicy, w 18. minucie wynik pięknym strzałem w okienko otworzył Pedro Rodriguez. To była już trzecia próba w tej akcji, bo obrońcy zablokowali uderzenie Cesca Fabregasa, a Luke McGee obronił potężną bombę Nathaniela Chalobaha.

Chelsea naciskała niemal nieustannie i w końcówce pierwszej części bramkę zdobył ten, któremu zależało najbardziej. Michy Batshuayi w Premier League grywa sporadycznie, w niedzielę dostał jednak szansę w podstawowym składzie i robił wszystko, by wypaść jak najlepiej. Szansę wykorzystał, bo jego uderzenie z 44. minuty było bardzo precyzyjne i McGee nie miał szans na uratowanie swojej drużyny.

Na 3:0 ładnym strzałem z 15 metrów trafił Willian i pewnie Chelsea kontynuowałaby kanonadę, gdyby nie chwilowa konsternacja spowodowana kontrowersyjną decyzją sędziego. Kevin Friend wyrzucił z boiska Johna Terry'ego, uznając, że ten sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Lee Angola. Sęk w tym, że zawodnik Peterborough szukał upadku jeszcze zanim doszło do kontaktu.

Osłabienie na kilka minut wybiło londyńczyków z uderzenia i efektem była bramka Toma Nicholsa. Piłkarze Granta McCanna lidera Premier League jednak nie postraszyli, bo już kilka chwil później dublet skompletował Pedro i mecz zakończył się wynikiem 4:1.

Antonio Conte dokonał wielu zmian w składzie, lecz jego zawodnicy i tak uniknęli jakichkolwiek kłopotów, pewnie awansując do kolejnej rundy Pucharu Anglii.

III RUNDA PUCHARU ANGLII:

Chelsea Londyn - Peterborough United 4:1 (2:0)
1:0 - Pedro Rodriguez 18'
2:0 - Michy Batshuayi 44'
3:0 - Willian 52'
3:1 - Tom Nichols 70'
4:1 - Pedro Rodriguez 75'

Chelsea Londyn: Asmir Begović - Gary Cahill (57' Ola Aina), John Terry, Kurt Zouma, Nathaniel Chalobah, Ruben Loftus-Cheek (69' Cesar Azpilicueta), Branislav Ivanović, Cesc Fabregas, Pedro Rodriguez, Willian (73' N'Golo Kante), Michy Batshuayi.

Peterborough United: Luke McGee - Michael Smith, Ryan Tafazolli, Michael Bostwick, Andrew Hughes (83' Jerome Binnom-Williams), Marcus Maddison (58' Paul Taylor), Gwion Edwards (57' Martin Samuelsen), Chris Forrester, Lee Angol, Leonardo Da Silva Lopes, Tom Nichols.

Żółte kartki: Cesc Fabregas (Chelsea Londyn) oraz Chris Forrester, Ryan Tafazolli (Peterborough United).

Czerwona kartka: John Terry /67' za faul/ (Chelsea Londyn).

Sędzia: Kevin Friend.

Middlesbrough - Sheffield Wednesday 3:0 (0:0)
1:0 - Grant Leadbitter 58'
2:0 - Alvaro Negredo 67'
3:0 - Marten De Roon 90+1'

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Ile trofeów zdobędzie na koniec sezonu Chelsea?