PNA: Burkina Faso uratowała remis z Kamerunem

W drugim sobotnim meczu grupy A Pucharu Narodów Afryki reprezentacja Burkina Faso zremisowała z Kamerunem 1:1. Gola dla Kamerunu zdobył w 35. minucie Benjamin Moukandjo, a do wyrównania doprowadził Issoufou Dayo.

Łukasz Witczyk

Według rankingu FIFA faworytem tego spotkania była reprezentacja Burkina Faso, która sklasyfikowana była na 53. miejscu. Kamerun to obecnie 62. drużyna zestawienia światowej federacji. Celem obu ekip jest wyjście z grupy, w której rywalizują również Gabończycy i ekipa Gwinei Bissau. Wygrana mogła ułatwić zadanie, zwłaszcza że w innej konfrontacji tej grupy padł remis.

Obie ekipy zaciekle walczyły o wygraną, a mecz był bardzo wyrównany. W 35. minucie Kameruńczycy wyszli na prowadzenie, kiedy to akcję skutecznym trafieniem zakończył Benjamin Moukandjo. Ekipa z Burkina Faso starała się za wszelką cenę doprowadzić do wyrównania, ale brakowało im pomysłu na zakończenie swoich ofensywnych akcji groźnym uderzeniem. Dobry mecz rozgrywał również bramkarz Kamerunu.

Reprezentacja Burkina Faso swego dopięła w 75. minucie. Gola dla tej drużyny zdobył Issoufou Dayo. Obrońca pokonał bramkarza rywali po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Chwilę wcześniej Ondoa popisał się świetną interwencją, ale w końcu skapitulował.

Po sobotnich meczach sytuacja w grupie A Pucharu Narodów Afryki jest bardzo ciekawa. Wszystkie zespoły mają po punkcie i walka o wyjście z grupy zapowiada się niezwykle interesująco.

Burkina Faso - Kamerun 1:1 (0:1)
0:1 - Moukandjo 35'
1:1 - Dayo 75'

Burkina Faso: Koffi - Malo, Kone, Coulibaly, Dayo, Al. Traore, Kabore, B. Traore (61' Diawara), Razack (74' Zongo), Nakoulma, Pitroipa (87' Bance).

Kamerun: Ondoa - Mabouka, Teikeu, Ngadeu, Oyongo, N'jie (77' Salli), Moukandjo, Zoua, Bassogog (84' Toko), Mandjeck, Siani.

Żółte kartki: Diawara (Burkina Faso) oraz Mabouka, Moukandjo, Mandjeck (Kamerun).

Czy Kamerun wyjdzie z grupy A Pucharu Narodów Afryki?