Ligue 1: wstydliwa porażka Olympique Lyon, krótki występ Macieja Rybusa

Ogromna wpadka Olympique Lyon. Drużyna Macieja Rybusa przegrała na wyjeździe z walczącym o utrzymanie SM Caen 2:3. Polak zaczął jako rezerwowy i spędził na boisku niespełna 20 minut.

Szymon Mierzyński
AFP
Nieszczęście Les Gones zaczęło się od samobójczego trafienia Maxwela Corneta, który tak przeciął dośrodkowanie Frederica Guilberta z prawego skrzydła, że... wyszedł z tego precyzyjny strzał. Lisandro Lopez skapitulował, a w 28. minucie wyjmował piłkę z siatki po raz drugi po tym jak Ivan Santini pewnie wykorzystał rzut karny.

Goście nie złożyli jednak broni i jeszcze przed przerwą odrobili całość strat. Ten wyczyn był dziełem Alexandre'a Lacazette'a, który najpierw zamienił na bramkę kolejną w tym spotkaniu jedenastkę, a tuż przed końcem pierwszej części pokonał Remy'ego Vercoutre'a uderzeniem głową. W tej akcji za samobója zrehabilitował się Cornet, bo to na jego konto powędrowała asysta.

W tym momencie wydawało się, że druga połowa będzie należeć do faworyta i ten zapewni sobie pełną pulę. Nic bardziej mylnego! Ostatni cios zadali gospodarze i finalnie udało im się sprawić sensację. Decydującego gola zdobył głową Santini, który modelowo wykończył znakomite dośrodkowanie Yanna Karamoha z prawego skrzydła.

W 72. minucie na boisku pojawił się Maciej Rybus (zastąpił Jeremy'ego Morela), lecz ani jemu, ani żadnemu z pozostałych zawodników Olympique nie udało się już nic wskórać i Les Gones doznali wstydliwej porażki. Polak ostatecznie zakończył zawody z żółtą kartką.

Dzięki niedzielnej wygranej SM Caen awansowało na 15. miejsce w tabeli. Piłkarze z Lyonu pozostają natomiast na 4. pozycji ze stratą jedenastu oczek do liderującego OGC Nice.