Sparingowo: nieudany debiut Kiko Ramireza

W pierwszym sparingu podczas przygotowań do rundy wiosennej Wisła Kraków uległa 0:2 II-ligowemu Rakowowi Częstochowa. Był to nieoficjalny debiut Kiko Ramireza w roli trenera Białej Gwiazdy.

Maciej Kmita
PAP / Jacek Bednarczyk
Wiślacy rozegrali pierwszy mecz pod wodzą Hiszpana po dziewięciu dniach wspólnych treningów. Kiko Ramirez został trenerem Wisły 3 stycznia, a pierwsze zajęcia poprowadził 9 stycznia.

W spotkaniu z Rakowem w barwach Wisły zadebiutowali Ivan Gonzalez i Wojciech Słomka. Przeciwko Rakowowi zagrał też testowany Omar Monterde z Drutex-Bytovii Bytów. 27-letni Hiszpan w I połowie grał jako lewy obrońca, a po przerwie wystąpił na swojej nominalnej pozycji, czyli na skrzydle. Zabrakło za to rehabilitujących się po kontuzjach Rafała PietrzakaDenisa PopoviciaKrzysztofa Mączyńskiego i Zdenka Ondraska oraz Semira Stilicia.

Raków objął prowadzenie w 38. minucie za sprawą Tomasza Płonki, który pokonał Łukasza Załuskę płaskim uderzeniem z 12 metrów, a wynik spotkania pięknym strzałem z rzutu wolnego ustalił Rafał Figiel.

Dla Wisły był to pierwszy sparing w trakcie przygotowań do rundy wiosennej. Kolejne rozegra już na zgrupowaniu w Turcji. 25 stycznia Biała Gwiazda zmierzy się z węgierskim Paksi FC, 28 stycznia spotka się z MSK Żylina, a 31 stycznia sprawdzi ją Steaua Bukareszt.

Wisła Kraków - Raków Częstochowa 0:2 (0:1)
0:1 - Płonka 38'
0:2 - Figiel 84'

Skład Wisły: Łukasz Załuska (46' Mateusz Zając) - Jakub Bartosz (46' Jakub Ptak), Piotr Żemło (46' Arkadiusz Głowacki), Ivan Gonzalez (46' Maciej Sadlok), Omar Monterde - Rafał Boguski (46' Wojciech Słomka), Alan Uryga (46' Tomasz Cywka), Kacper Laskoś (46' Petar Brlek), Krzysztof Drzazga (46' Przemysław Porębski), Patryk Małecki (46' Adam Mójta) - Paweł Brożek (46' Mateusz Zachara).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Kiko Ramirez sprawdzi się w roli trenera Wisły Kraków?