Bundesliga: rewelacyjny RB Lipsk nie zawiódł. Czerwona kartka w 3. minucie

W meczu 18. kolejki Bundesligi RB Lipsk pokonał przed własną publicznością Eintracht Frankfurt 3:0. Goście od 3. minucie grali osłabieni brakiem jednego zawodnika.

Łukasz Witczyk
PAP/EPA / Jan Woitas

RB Lipsk był faworytem konfrontacji z Eintrachtem Frankfurt i nie zawiódł. Beniaminek Bundesligi odniósł pewne zwycięstwo i utrzymał drugą pozycję w tabeli. Strata RB do liderującego Bayernu Monachium wynosi trzy punkty. Przez niemal całe spotkanie gospodarze grali w przewadze. W 3. minucie czerwoną kartką ukarany został bramkarz gości, Lukas Hradecky.

Golkiper wyszedł z bramki, by przechwycić długą piłkę. Wydawało się, że będzie to łatwa interwencja, jednak... Hradecky się poślizgnął i ratując swój zespół przed stratą gola złapał piłkę poza polem karnym. Sędzia nie mógł postąpić inaczej niż ukarać bramkarza czerwoną kartką. Jego miejsce między słupkami zajął Heinz Lindner.

Już w 6. minucie musiał on wyjmować piłkę z siatki. Najpierw zaliczył świetną interwencję, ale przy dobitce Marvina Comppera był bez szans. Gospodarze prowadzenie podwyższyli w czwartej minucie doliczonego czasu gry pierwszej połowy. Wówczas to po dośrodkowaniu swoją dziesiątą w tym sezonie bramkę zdobył Timo Werner.

W drugiej połowie RB wciąż miało przewagę, którą udokumentowało strzeleniem gola w 67. minucie. Po strzale Marcela Halstenberga piłkę do własnej siatki skierował Jesus Vallejo.

RB Lipsk - Eintracht Frankfurt 3:0 (2:0)
1:0 - Compper 6'
2:0 - Werner 45+4'
3:0 - Vallejo (sam.) 67'

RB Lipsk: Gulacsi - Bernardo, Orban, Compper, Halstenberg - Ilsanker (70' Burke), Demme, Sabitzer, Keita - Werner (79' Kaiser), Poulsen (62' Selke).

Eintracht Frankfurt: Hradecky - Abraham, Hector, Vallejo - Chandler, Mascarell, Hasebe, Oczipka - Rebić (72' Seferovic), Gaćinović (72' Barkok) - Hrgota (5' Lindner).

Żółte kartki: Selke (RB Lipsk) oraz Rebić, Mascarell (Eintracht Frankfurt).

Czerwona kartka: Hradecky /3' - złapanie piłki poza polem karnym/ (Eintracht Frankfurt)

Czy RB Lipsk zdobędzie mistrzostwo Niemiec?