Bundesliga: Łukasz Piszczek bohaterem Borussii Dortmund

W meczu 17. kolejki Bundesligi Werder Brema przegrał na własnym stadionie z Borussią Dortmund 1:2. Zwycięskiego gola dla dortmundczyków zdobył Łukasz Piszczek.

Łukasz Witczyk
PAP/EPA

Faworytem tego spotkania byli piłkarze Borussii Dortmund i goście nie zawiedli. Już w 5. minucie przyjezdni wyszli na prowadzenie, a wszystko za sprawą Andre Schuerrle, który wykorzystał błędne zagranie defensywy gospodarzy i pokonał bramkarza rywali. Kilka minut później reprezentant Niemiec miał idealną okazję do zdobycia gola, ale Werder uratował Jaroslav Drobny.

Czeski bramkarz był jednak antybohaterem Werderu. W 38. minucie wyszedł z bramki, by uprzedzić Marco Reusa. Interwencja Drobnego była spóźniona i brutalnie sfaulował on Niemca. Sędzia nie miał wątpliwości i ukarał bramkarza Werderu czerwoną kartką. Był to kluczowy moment spotkania.

Werder grając w osłabieniu spisywał się bardzo dobrze. W dodatku w 59. minucie gospodarze doprowadzili do wyrównania. Chwilę wcześniej powinno być 2:0 dla gości, ale Reus nie zdołał pokonać bramkarza. Werder wyszedł z kontratakiem, którego na gola zamienił Fin Bartels.

W 71. minucie Borussia zdobyła drugą bramkę, a bohaterem był Łukasz Piszczek. Obrońca reprezentacji Polski w polu karnym otrzymał podanie od Raphaela Guerreiro. Niepilnowany Polak w sytuacji sam na sam pokonał golkipera Werderu i zapewnił swojej drużynie zwycięstwo, dzięki czemu Borussia zbliżyła się do czołówki Bundesligi.

Werder Brema - Borussia Dortmund 1:2 (0:1)
0:1 - Andre Schuerrle 5'
1:1 - Fin Bartels 59'
1:2 - Łukasz Piszczek 71'

Werder Brema: Drobny -  Bauer, Sane, Moisander, S. García - Bartels, Fritz (80' Kainz), Delaney, Gnabry (27' Veljković) - Pizarro (42' Wiedwald), Kruse.

Borussia Dortmund: Weidenfeller - Piszczek, Papastathopoulos, Ginter, Schmelzer (46' Durm) - Weigl - Pulisic, Castro (69' Guerreiro), Kagawa, Reus (69' Dembele) - Schuerrle.

Żółte kartki: Bauer, Delaney, Garcia (Werder) oraz Schuerrle (Borussia)

Czerwona kartka: Drobny /38 - za faul/ (Werder)