Sparingowo: Cracovia nie dała rady Szachtarowi Donieck

W drugim sparingu w trakcie przygotowań do rundy wiosennej Cracovia uległa 0:2 Szachtarowi Donieck. Spotkanie zostało rozegrane w Hiszpanii, gdzie oba zespoły przebywają na zgrupowaniach.

Maciej Kmita
PAP / PAP/Stanisław Rozpędzik
Pasy długo dotrzymywały Szachtarowi kroku, a po wyrównanej I połowie tablica wyników wskazywała bezbramkowy remisy. Lider ukraińskiej ekstraklasy prowadzenie objął niedługo po zmianie stron. W 55. minucie Grzegorza Sandomierskiego w sytuacji sam na sam pokonał Ołeksandr Zubkow, a w końcówce spotkania wynik ustalił Dentinho.

Był to drugi zimowy sparing Cracovii. W pierwszym zespół Jacka Zielińskiego zremisował 5:5 z Garbarnią Kraków. Kolejnymi rywalami Pasów będą Zenit Sankt Petersburg i SV Ried.

Cracovia - Szachtar Donieck 0:2 (0:0)
0:1 - Zubkow 55'
0:2 - Dentinho 89'

Cracovia: Grzegorz Sandomierski - Deleu (60' Diego Ferraresso), Piotr Malarczyk (46' Piotr Polczak), Hubert Wołąkiewicz (84' Robert Litauszki), Tomasz Brzyski (60' Tomas Vestenicky) - Jakub Wójcicki (84' Sebastian Steblecki), Damian Dąbrowski (73' Hubert Adamczyk), Miroslav Covilo (46' Mateusz Cetnarski), Marcin Budziński (68' Milan Dimun), Jaroslav Mihalík (46' Erik Jendrišek) - Krzysztof Piątek (46' Mateusz Szczepaniak).

Szachtar: (I połowa) Anton Kanibołockyj - Darijo Srna, Serhij Krywcow, Jarosław Rakickyj, Marcio Azevedo - Marlos, Maksym Małyszew, Taras Stepanenko, Alan Patrick, Taison - Facundo Ferreyra. (II połowa) Andrij Pjatow - Wasyl Kobin, Ołeksandr Kuczer, Iwan Ordeć, Ismaily - Ołeksandr Zubkow (82' Andrij Boriaczuk), Fred, Wjaczesław Tankowskyj, Dentinho, Bernard - Gustavo Blanco Leschuk.

Cracovia awansuje do grupy mistrzowskiej po sezonie zasadniczym?